Wij hebben een VME die 19 appartementen, 8 garages en 3 staanplaatsen omvat.
De VME heeft 2 gebouwen elk met hun eigen lift, verbonden ondergronds.
Volgens de basisakte dienen de kosten lift gesplitst te worden over gebouw 1 en 2 (eigenaars appartementen gelijkvloers en verdiepingen, niet de garages noch staanplaatsen).
Nu is er een eigenaar in het andere gebouw die zijn bijdrage werkingsfonds niet heeft betaald, noch de renovatie van de lift.
Er is een gedwongen verkoop geweest en er is geen geld want de banken gingen voor.
De syndicus zegt dat alle openstaande schulden van die eigenaar door de VME moeten worden gedragen.
Ik denk dat dit zo is voor de bijdrage in de werkingskosten maar niet voor de kosten van de lift. Volgens mij vallen die kosten lastens de basisakte voor het andere gebouw en niet voor ons en moeten zij dit onderling verdelen.
Heb ik het goed voor?
1 Antwoord
https://blog.smartsyndic.be/qa/geen-geld-meer-om-te-betalen-na-gedwongen-verkoop-wie-moet-opdraaien/
Wij zouden u durven aan te raden een oriënterend gesprek te hebben met een advocaat gespecialiseerd in mede-eigendom, en niet een sluitend antwoord te verwachten van een anonieme, onverantwoordelijke scribent op deze of een andere website.
https://blog.smartsyndic.be/gebruiksvoorwaarden/
”……..De juridische correctheid van de volledige inhoud (bv. artikels, berichten, reacties op zulke artikels, enz.) van deze website kan niet gewaarborgd worden. We raden daarom aan om steeds een erkend raadsman of raadsvrouw te consulteren. ……..”
Een advocaat zal u waarschijnlijk steeds inzage vragen in de o.a. basisakte en andere documenten als notulen, jaarrekeningen en zich niet tevreden stellen met een ruwe omschrijving van het geschil.



