een verslag protesteren

Word je eigen syndicus

2.37K keren bekeken

case: een BAV. 1 punt van de vergadering is doorgedrukt door de syndicus zonder correcte meerderheid. Er is me aangeraden dat het verstandigste dat ik momenteel kan doen is het verslag binnen de 4 maanden protesteren bij de vrederechter (om alle pistes voor latere rechtzaak open te houden) met reden:

1) onduidelijk verslag zonder vermelding van te behalen meerderheid per punt. Alsook in de oproepingsbrief met agendapunten waren deze vereiste quotiteiten afwezig.

2) Het is niet duidelijk in verslag welke beslissing genomen werd voor dit punt. Er is enkel een vermelding van voor en tegenstemmers, maar wettelijke 75% voor dit punt wordt daardoor niet behaald.

Vraag:  Kost een verslag (of 1 punt van het verslag) nietig laten verklaren bij het vredegerecht centen? En hoe doe je dit best?

 

Praktische gids voor de syndicus R. Timmermans Kluwer

p. 237

 

Notulen corrigeren

 

  1. Een bijzondere vraag is wat er gebeurt wanneer de syndicus de notulen heeft opgesteld, ze op het einde van de vergadering heeft voorgelezen en na de lezing laten ondertekenenoor de voorzitter van de vergadering, door de bij de opening van de zitting aangewezen secretaris en alle op dat ogenblik nog aanwezige mede-eigenaars of hun lasthebbers, doch achteraf wordt opgemerkt dat er fouten in de notulen staan.

 

Kan de syndicus de notulen nog corrigeren ?

Het antwoord isontkennend omdat de door de syndicus gecorrigeerde notulen in abstentia van de de op de algemene vergadering aanwezige en vertegenwoordige (sic) mede-eigenaars niet meer kunnen voldoen aan de eigenschappen die ze overeenkomstig artikel 577-6 § 10 BW moeten bezitten, namelijk opgesteld op de vergadering, voorgelezen en ondertekend.

Ook de rechtbank is niet bevoegd om de rechtzetting van de notulen te bevelen (350).

 

 

 

http://elfri.be/rechtspraak/appartementsmede-eigendom-agendapunt-verplicht-oproeping-algemene-vergadering

 

http://www.elfri.be/algemene-vergadering-appartementseigendom-inzage-stukken-bij-syndicu

http://www.elfri.be/vormvoorwaarden-proces-verbaal-algemene-vergadering-medeeigendom

 

B.W. Art. 577-9 § 2   (vier maanden !)

 

 

Ook :

 

https://blog.smartsyndic.be/qa/bezwaar-verslag-algemene-vergadering-mede-eigendom/

Geachte

 

Middels dagvaarding kunt u de VME oproepen voor de Vrederechter om de genomen beslissing aan te vechten.

Hiervoor bent u in principe aangewezen op de diensten van een advocaat, gezien de specialisatiegraad (juiste vordering instellen, geijkte termen en formuleringen in de dagvaarding, …).

Er is een wettelijke regeling die voorziet dat de VME uw gerechtskosten met uitsluiting van uzelf betaalt ingeval van gunstig procedureresultaat. Deze regeling geldt wel in twee richtingen.

De advocaat die u aanzoekt, zal de eerste rechter spelen en u inlichten over slaagkansen en kosten.

Astrid CLABOTS

Advocaat

 

Op het einde van de AV laat de syndicus zijn “kribbel” notities ondertekenen door de voorzitter.

Er werd geen voorlezing gedaan van zijn notities en de voorzitter ondertekent ter goede trouw.

Bij versturen van het verslag blijken diverse besproken zaken niet eens opgenomen te zijn in het verslag dat de syndicus aan de eigenaars laat geworden.

Volstaat een mail aan de Syndicus, die de verslagen van de niet besproken onderwerpen omvat, en hem hiermede de vraag stelt deze als aanhangsel aan het zijn verslag toe te voegen ?

Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren…

Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!
Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link