Beste,
Ik woon in en appartementsgebouw met 10 appartementen. Momenteel brainstorm ik samen met de syndicus/eigenaar over de eventuele installatie van een zonnepaneel-installatie.
Het opzet is om op onze volgende Algemene Vergadering een bevraging te doen aan de eigenaars wie er eventueel geïnteresseerd zou zijn om bij te dragen aan een zonnepaneelinstallatie op het dak van het gebouw.
We denken aan een installatie die aangesloten zou worden op de meterteller van de gemeenschappelijke delen. We zouden dan bij Fluvius energiedelen aanvragen voor de deelnemende eigenaars. We zouden dan een verdeelsleutel toepassen volgens de omvang van de investering in het project.
We stuiten echter al direct op een probleem, omdat we willen vermijden dat eigenaars die niet deelgenomen hebben in de kosten van het project, toch ook zouden genieten van de opbrengst.
Onze vrees is immers dat ook, en zelfs in eerste instantie, de gemeenschappelijke delen zullen voorzien worden van gratis opgewekte energie. Ook de overtollige opgewekte energie, die het net ingestuurd zal worden, zal via de teller van de gemeenschap naar het net vloeien.
Bestaan er mogelijkheden om de opgewekte energie nooit te gebruiken voor de gemeenschap en om de opbrengsten van eventuele overschotten die het net ingestuurd worden te verdelen volgens de verdeelsleutel van de deelnemende eigenaars?
3 Antwoord
reminder
Aan Chris : kan u ons op de hoogte houden van het “brainstormen” ?
Meerdere VME’s heeft baat bij het wat en hoe men best zonnepanelen kan plaatsen.



