Wie betaalt de lekdetectie ?

Word je eigen syndicus

1.16K keren bekekenUitvoering van Werken

Iets meer als een half jaar geleden werd een lek geconstateerd in het appartement onder mij. De syndicus werd onmiddellijk hiervan op de hoogte gebracht, en ook mijn eigen verzekering heb ik onmiddellijk op de hoogte gebracht. De syndicus heeft na een paar dagen een lekdetectiefirma gecontacteerd omdat er ook water uit het onderliggende plafond sijpelde wanneer mijn naaste buurvrouw op hetzelfde verdiep een douche nam of een wasmachine draaide. Na de eerste lekdetectie omdat er geen duidelijkheid was, heeft hij nog 2 andere lekdetectiefirma’s laten komen, die ook niet onmiddellijk konden bepalen waar het lek zat. Uiteindelijk na een hele reeks experts van de verschillende verzekeringen en de 3 lekdetecties kon de loodgieter eindelijk aan de slag. Op mij n schriftelijke vraag aan de syndicus wie de rekeningen van de experten en de lekdetecties ging betalen, heeft hij schriftelijk laten weten dat dit door de verzekering ging gebeuren. Bij de laatste afrekening merk ik echter dat hij voor meer dan 1000 euro enkel ten laste van mij deze lekdetecties heeft aangerekend. Ik heb hiervoor verschillende mails al naar de syndicus gestuurd, whatsapp berichten en gebeld en ook de commissaris aangesproken. Mijn vraag is nu wie moet de lekdetecties betalen (want de facturen heb ik zelf niet) en wat als dit door de verzekering moet gebeuren, hoe kan ik de syndicus dit laten doen. In het verleden reageerde hij ook al niet op aangetekende brieven. Alvast bedankt voor jullie hulp

lebragard Vraag beantwoord

Iets meer als een half jaar geleden werd een lek geconstateerd in het appartement onder mij. De syndicus werd onmiddellijk hiervan op de hoogte gebracht, en ook mijn eigen verzekering heb ik onmiddellijk op de hoogte gebracht. De syndicus heeft na een paar dagen een lekdetectiefirma gecontacteerd omdat er ook water uit het onderliggende plafond sijpelde wanneer mijn naaste buurvrouw op hetzelfde verdiep een douche nam of een wasmachine draaide.

U hebt meer dan correct gehandeld …..

 Op mij n schriftelijke vraag aan de syndicus wie de rekeningen van de experten en de lekdetecties ging betalen, heeft hij schriftelijk laten weten dat dit door de verzekering ging gebeuren.

Dat is duidelijk….de verzekering betaalt de lekdetectie en inderdaad de meeste blokpolissen geven deze waarborg/dekking…..kijk uw blokpolis voorwaarden na….vraag desnoods aan de verzekeringsmaatschappij de algemene voorwaarden van uw polis/VME

Bij de laatste afrekening merk ik echter dat hij voor meer dan 1000 euro enkel ten laste van mij deze lekdetecties heeft aangerekend. 

Is dit zo ? Wat houdt dit bedrag in ? kosten lekdetectie , franchise ? In elk geval is het zo dat de syndicus aangaf dat de kost lekdetectie gewaarborgd is door de verzekering…De kost ‘franchise’ is een ander gegeven en is ten laste van de schadeveroorzaker…Wie is de schadeveroorzaker , uzelf of uw buurvrouw ? Waar zijn de herstellingen gebeurd ?

Mijn vraag is nu wie moet de lekdetecties betalen (want de facturen heb ik zelf niet)

U kan op eenvoudig verzoek aan de syndicus alle documenten gaan inkijken en dit op de wijze zoals bepaalt is in het RIO.

en wat als dit door de verzekering moet gebeuren, hoe kan ik de syndicus dit laten doen.

Indien de lekdetectie gewaarborgd is , zal de verzekering dit automatisch verrekenen….feit is dat u géén opdracht heeft gegeven om te achterhalen waar de lekkage zich bevindt en dus deze kost niet op u moet nemen…..

Belangrijk is te achterhalen wie de schadeveroorzaker is….privatief of de gemeenschap….gebrek aan het privatief deel of aan het gemeenschappelijk deel….

  • kosten lekdetectie = verzekerd
  • kosten franchise = schadeveroorzaker
  • kosten herstelling = privatieve of gemeenschappelijk , afhankelijk van 1, 2, 3, 4 of 5

lees : Waterschade in de VME? – Informatiepunt voor Mede-Eigenaars

1. Schade én schadeoorzaak in  één appartement. De eigenaar van dit appartement draagt de franchise.
2. Schade in één appartement maar schade-oorzaak in een gemeenschappelijk gedeelte. De franchise komt ten laste van de vereniging van mede-eigenaars.
3. Schade én schade-oorzaak in een gemeenschappelijk deel. De vereniging van mede-eigenaars draagt de franchise.
4. Schade in een gemeenschappelijk deel maar schade-oorzaak in een appartement. De eigenaar van dit appartement draagt de franchise.
5. Schade in één appartement en schade-oorzaak in een ander appartement. De eigenaar van het laatste appartement draagt de franchise.

lebragard Vraag beantwoord
Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren…

Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!
Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link