Wat met syndicus die geen AV belegt?

Word je eigen syndicus

2.23K keren bekekenSyndicusSyndicus belegt geen AV

Hello,

Wij hebben reeds 20 jaren een app. gelegen in een gebouw met in totaal 4 appartementen. De eigenaar van de onderste kavel (winkel) is al deze tijd de syndicus. Echter de laatste jaren is er nooit een AV belegd geweest. Hij vraagt steeds om voorschotten maar wij krijgen geen overzicht van een eindafrekening. Verleden jaar is er ook een bedrag uitgekeerd door de verzekeringsmy. i.v.m. schade aan het gebouw door een aanpalend nieuw appartement; ook voor ons app. was dit het geval . Dit bedrag is gestort op de rekening van de syndicus, maar ook hier hebben wij geen geld van ontvangen.  Dit kan zo niet blijven duren, wat adviseren jullie om te doen?

Bedankt voor de reactie.

 

 

 

 

 

Herlees uw basisakte en RIO.

 

Al een aangetekende brief verstuurd met ingebrekestelling om voor …..(datum) de basisakte en wetgeving appartementsmede-eigendom 2010-2018 integraal toe te passen?

 

 

Hamvraag:

Gaat het om een syndicus B.I.V.?

 

Ja, dan kunt u klacht indienen:

http://www.biv.be/tuchtrechtspraak/een-tuchtklacht-indienen/klachtenformulier-voor-deontologische-overtreding

 

Gaat het om een syndicus mede-eigenaar?

 

https://blog.smartsyndic.be/qa/verkoop-van-een-appartement-waar-er-mede-eigendom-is/

gedeelte: Had u wel een syndicus?

 

Gezien uw “verhaal” gaat u best over naar een beroepssyndicus.

 

Zoek hem.

 

B.W. Art. 577-6 § 3 (laatste alinea) (versie 2018)

 

Hij kan u waarschijnlijk kunnen begeleiden om, op basis van de wetgeving 2018, hem als syndicus aan te stellen in een BAV.

 

Wees er u van bewust dat de VME nagenoeg verplicht zal zijn, via de nieuw aangestelde syndicus, juridische stappen tegenover de “syndicus in naam alleen” te zetten, met de daaraan verbonden kosten.

 

 

Maak een kosten-batenanalyse op, mocht u verdere juridische stappen overwegen.

Geachte

Ik ga er van uit dat de eigenaar van het onderste kavel inderdaad geen vastgoedprofessional is. Laat staan, inderdaad, dat hij eigenlijk wel uw syndicus is (contract ? Mandaat ? ..)

Best dat u een BAV samen roept met als agendapunt aanstelling syndicus (of heraanstelling indien al van toepassing).

Wellicht vergt de financiële toestand nog wel meer specifieke agendapunten. Laat u bijstaan door een gespecialiseerd jurist of een beroepssyndicus om deze BAV te helpen voorbereiden.

Probeer conflictloos te handelen en te achterhalen waar de oorzaak van het stilzitten zoekt. Onnodig conflicteren terwijl misschien iedereen eenvoudig tevreden is met een snelle oplossing, is niet nodig.

Astrid CLABOTS
CLABOTS

Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren…

Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!
Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link