Wat kan ondernomen worden tegen syndicus die opzettelijk foutieve rekeningen aan AV voorlegt?

Word je eigen syndicus

2.45K keren bekekenBoekhouding VME

Op de laatste AV kregen twee kandidaat RC voldoende stemmen (50+1). Die met de meeste stemmen werd aangeduid als RC. In maart 2020 zag deze boekhouder af van zijn opdracht omwille van de verhoogde werkdruk wegens corona.
De syndicus kreeg de vraag van de RVM om de tweede kandidaat aan te stellen, maar weigerde dit. Hij stelde een ander boekhoudkantoor aan en wil niet meedelen wie. De rekeningen puilen uit van de fouten, maar de syndicus wil deze niet corrigeren. De RC kan onmogelijk alle fouten vinden.

dilbecchabis Vraag beantwoord

De AV beslist soeverein over de haar voorgelegde voorstellen onder de vorm van agendapunten (uiteraard binnen het wettelijk kader: wetten, decreten, gemeente- en provinciereglementen, basisakte, contracten, in vorige AV behoorlijk goedgekeurde, en behoorlijk genotuleerde agendapunten, etc. )

Eveneens te vermijden: conflict met deontologie syndicus:

http://www.biv.be/de-vastgoedmakelaar/deontologie-van-de-vastgoedmakelaar

Ook:

B.W. Art. 577-10 § 3, § 4

B.W. Art. 577-8 § 4 3 °

Parafrasering: syndicus voert de beslissingen AV  uit.

“…kreeg de vraag van de RVM om de tweede kandidaat…”

Het gaat hier dus niet om een beslissing van de AV, sensu stricto.

In de door u geschetste situatie zou de betere synndicus wel gevolg geven aan de vraag van de RvME..

 “De RC kan onmogelijk alle fouten vinden.”

 

Verwarrend. Wie wordt hier bedoeld? De eerste CvR vermits de tweede niet door u gekend is.

U vraagt de CvR best een tussentijds rapport te richten aan VME en mede-eigenaars.

Dit kan dan gebruikt worden om klachten te formuleren.

dilbecchabis Vraag beantwoord
You are viewing 1 out of 3 answers, click here to view all answers.
Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren…

Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!
Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link