Geachte,
Er werd in een VME opgericht, een syndicus, een Raad van Mede-Eigendom en een Commissaris van de rekeningen aangesteld.
De syndicus heeft een polis BA afgesloten voor de Raad van Mede-Eigendom afgesloten.
De mede-eigendom (gemene delen) is nog steeds (reeds enkele jaren) niet opgeleverd door aanhoudende problemen waaronder de brandveiligheid van de residentie die nog steeds niet voldoen aan de vigerende brandpreventievereisten. De bouwpromotor erkent het probleem en werkt al jaren aan een oplossing. Ondertussen is de residentie bewoond.
Ik vraag mij af als er rechtsgeldig een polis BA kan afgesloten worden voor de Raad van Mede-Eigendom als er eigenlijk nog geen mede-eigendom is (gemene delen niet opgeleverd).
14 Antwoord
Controle is beter dan vertrouwen.
Mag een gebouw dat “Brand” onveilig is wel bewoond worden ?
Ga te raden bij de brandweerofficier en de architect.
De syndicus moet de wetten en reglementen kennen, maar ook voor deze categorie is de €€ belangrijker dan de rest.
Tenslotte spreek eens met uw Verzekeringsagent of met deze v/d van de blok.
Na 3 jaren mag men toch verlangen/eisen dat de gemeenschappelijke delen in orde zijn. U heeft er hoogstwaarschijnlijk wel al voor betaald.
”Stel niet uit tot morgen, wat je vandaag kunt doen”



