Moet ik toestemming vragen om een laadpaal te plaatsen in de gemeenschappelijke garage op het gelijkvloers?
7 Antwoord
Niet elk appartementsgebouw voldoet aan de voorwaarden om een installatie te plaatsen. Het is belangrijk dat het elektrisch vermogen gevrijwaard blijft. Er komt een bepaald vermogen binnen vanaf de straat. Dat wordt verdeeld over de verschillende privatives. De netbeheerders hebben daarvoor een gelijktijdigheidscoëfficiënt berekend. Daarin gaan ze ervan uit dat niet iedereen op hetzelfde moment alle vermogen aanspreekt.”
Elektrische auto’s brengen daar verandering in: “Mensen komen ’s avonds thuis, pluggen hun auto in, en gaan ervan uit dat ’s ochtends hun wagen weer is opgeladen. Maar als al die auto’s ‘s avonds tegelijk stroom verbruiken, kan dat voor problemen zorgen.
In ons gebouw zijn 6 garages met een eigen teller en een 16A aangesloten op een gemeenschappelijke zekering van 30A die in de zekering kast steekt van de gemene delen. De hoofdteller kan voor de garages, kelders en gemene delen 40A levèren. Als je weet dat je snel 3.7Kw nodog hebt oftewel 16A dan loop ne snel tegen problemen aan als er 2 en zeker 3 wagens tegelijk willen laden.
Dus onderzoek over de technische haalbaarheid is ook nodig.
Normaal geen probleem maar bij een eventuele brand door de laadpaal valt onder de blokpolis, best is nagaan of ze dat niet uitsluiten.



