Syndicus wil dat iedere eigenaar maandelijks 250 euro stort gedurende 5 jaar. Voor herstelling gebouw (betonrot). Mijn ouders zijn echter ruim 80 jaar oud en hebben niet de financiële middelen om dit bedrag te betalen. De syndicus zei echter er zijn er nog die het niet gaan betalen. Het merendeel wel van de eigenaren. Maar heeft die vraag niet gesteld aan de eigenaren. Hij heeft enkel gevraagd wie is er tegen. Wat zijn de rechten van mijn ouders en kunnen zij verplicht worden deze som maandelijks te betalen?. Dank u
4 Antwoord
B.W. Art. 577-10 § 1, § 4
Enkel de beslisingen genomen in de (B)AV ingevolge een met behoorlijke meerderheid goedgekeurd agendapunt en behoorlijk genotuleerd, zijn bindend voor alle leden van de VME.
Zij vormen, samen met de basisakte, reglement van mede-eigendom en RIO de wet voor en binnen de VME, zowel voor de mede-eigenaars als de syndicus.
Ook :
De AV beslist soeverein over de haar voorgelegde voorstellen onder de vorm van agendapunten (uiteraard binnen wettelijk kader : wetten, decreten, gemeente- en provinciereglementen, basisakte, contracten, in vorige AV goedgekeurde en genotuleerde agendapunten, etc. )
Eveneens te vermijden: conflict met deontologie syndicus:
http://www.biv.be/de-vastgoedmakelaar/deontologie-van-de-vastgoedmakelaar



