Syndicus die zijn taken niet naar behoren uitvoert

Word je eigen syndicus

4.02K keren bekekenSyndicus

Sedert 3 jaar hebben wij een nieuwe syndicus.In zijn contract staat dat hij over een eigen onderhoudsman beschikt maar bij iedere storing schakelt hij een aannemer in.Vb Lekkende kraan

Voor facturen voor werken die niet of gedeeltelijk zijn uitgevoerd blijft hij, zelfs na > 1 jaar, de goedkeuring eisen van de RVM. Op vraag van de RVM om een controle op de werken uit te voeren vooraleer ons een factuur voor te leggen ter goedkeuring lapt hij aan zijn laars.Als de RVM vraagt om voor voorziene werken 3 offertes op te vragen krijgen we na veelvuldig aandringen na 1,5 maand 1 offerte met en prijs x3. Want de offerte stelt iets anders voor dan wij met een tekening hebben voorbereid.2 weken geleden vroeg ik als rekencommissaris de afrekeningen op van het eerste half jaar 2017. Hij beweert dat hij dit zal doen maar aangetekend. De voorzitter van de RVM heeft onze syndicus dan een mail gestuurd om dit onaangetekend te versturen maar na 10 dagen heb ik nog niets ontvangen.

Enkele maanden geleden had ik naar alle mede-eigenaars, die over een mailadres beschikken, een brief verstuurd met een overzicht van onze recente ervaringen met de syndicus. 1 mede-eigenaar vond het interessant om dez mail naar onze syndicus te sturen.

Gevolg:onmiddellijk heeft hij een brief teruggemaild met de boodschap dat dat mijn nota vol leugens stond.

Doch na het lezen van mijn brief en na het bekijken van mijn opmerkingen hebben de mede-eigenaars ingezien dat ik gelijk heb maar een vraag om naar alle mede-eigenaars zijn verontschuldigingen aan te bieden laat hij het afweten.

Kunnen wij als RVM een “Bijzondere algemene vergadering” organiseren zonder de aanwezigheid van de syndicus.

Want we wensen voorbereid naar de algemene vergadering te gaan waar er moet gestemd worden voor het aanblijven van de huidige syndicus.

 

KLIKT HET NIET DAN BOTST HET MAAR ?!

Hoeveel gebouwen beheert deze syndicus aub?

Een lekkend kraantje zou de eigen onderhoudsman aan moeten kunnen, wart doet die eigen onderhoudsman dan wel aub?

Welk bedrag werd gefactureerd voor dit kraantje te herstellen aub?

 

“Als de RVM vraagt om voor voorziene werken 3 offertes op te vragen krijgen we na veelvuldig aandringen na 1,5 maand 1 offerte met en prijs x3. ”

https://blog.smartsyndic.be/qa/fakturen/

dit kan je zelf op de av vastleggen, te groot vermindert aanzienlijk het mede eigenaars bestuurlijke, te klein bemoeilijkt de dagdagelijkse werking waarmee de syndicus belast is.

Wat is het op de av afgesproken bedrag vanaf wanneer mede dinging verreist is aub?

Art. 577-7
.
§ 1. De algemene vergadering beslist :
1° bij meerderheid van drie vierden van de stemmen:
d) over het bedrag van de opdrachten en contracten
vanaf hetwelk mededinging
verplicht is, behalve voor de in artikel 577-8, § 4
, 4°, bedoelde daden

“Op vraag van de RVM om een controle op de werken uit te voeren vooraleer ons een factuur voor te leggen ter goedkeuring lapt hij aan zijn laars.”


Dat moet de RvME niet vragen, het is hun plicht toezicht te doen
 
“Kunnen wij als RVM een “Bijzondere algemene vergadering” organiseren zonder de aanwezigheid van de syndicus.”
 
Syndicus heeft initiatiefrecht, verzaakt hij komt de vragende ME na 30 dagen zelf aan bod
 
“Want we wensen voorbereid naar de algemene vergadering te gaan waar er moet gestemd worden voor het aanblijven van de huidige syndicus.”
 
Prospecteer dan minstens drie kandidaat syndici vooraf, zodat je in geen vacuum terecht komt

Voorziet het syndicus vme contract in een boete clausule bij voortijdse verbreking en zo ja hoeveel aub?

Over hoeveel kavels beschikt het betreffende gebouw aub?

Wat is het bouwjaar van het gebouw aub?

AV =parlement ==> Aandeelhouders toezicht en via av hoogste orgaan

Syndicus = Regering ==> Dagelijks beheer

Aciniteit algemeen en met specifieke betreffende gebouw speelt echter ook mee :

  • een ervaren syndicus versus jongere onervaren mede eigenaars of juist omgekeerd
  • een nieuwe jonge onervaren syndicus versus ervaren met het gebouw mede eigenaars

“Op vraag van de RVM om een controle op de werken uit te voeren vooraleer ons een factuur voor te leggen ter goedkeuring lapt hij aan zijn laars.”

Syndicus is verantwoordelijk voor zijn beleid, maar ook is het een plicht van de RvME om toe te zien op Syndicus en dus op de werken.

Als de syndicus – tgv VME-AV eis – naar elk klein werkje “MOET” komen kijken zal daar ook een prijskaartje aan vasthangen, stel dat 125 Euro gerekend word om een stopcontact te herstellen, daar kan daar voor toezicht nog eens minstens 125 Euro bovenop komen is dan wel ook de consekwentie

Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren…

Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!
Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link