Mag mede-eigenaar M. meestemmen om zelf syndicus ‘om niet’ te worden.?

Word je eigen syndicus

3.13K keren bekekenSyndicussyndicus om niet

Op dinsdag 09 oktober 2018 hadden we de jaarlijkse algemene vergadering om een nieuwe syndicus aan te stellen. Wegens de enorme problemen wouden mede-eigenaar M. en 3 mede-eigenaren de situatie in handen nemen. Mede-eigenaar M. werd verkozen tot syndicus ‘om niet’ met 540 kwantiteiten op 1000. De drie tegenstemmers vonden dat mede-eigenaar M. echter niet mocht meestemmen. Ze verwijzen daarvoor naar art. 577-6 ยง9. Gezien mede-eigenaar M. op 09 oktober nog geen syndicus is (pas op 1 november 2018), kon hij wel meestemmen of niet?

Mede-eigenaar M. had een klein contractje opgesteld met de vermelding dat er geen vergoeding is. Wel wordt er een overzicht gegeven van de mogelijke onkosten zoals postzegels, telefoon, consultatie… Dit contractje werd in juli 2018 aan iedereen bezorgd. De drie tegenstemmers stellen dat er terug moet gestemd worden over wie het contract zal tekenen in naam van de VME. Deze keer kan mede-eigenaar M. niet meestemmen, vinden ze.
Dit lijkt me kwats. We waren op de algemene vergadering bezig. Moet de algemene vergadering stemmen om iemand volmacht geven om op die algemene vergadering een contract in naam van de mede-eigendom te tekenen…. ๐Ÿ™‚ Ik denk niet dat er gestemd dient te worden en dat alle eigenaren dit contractje mogen tekenen. Of toch?

Geachte

 

  • de toekomstig lasthebber, in deze syndicus, stemt niet mee. De wetgever heeft dit zo voorzien.
  • een tip is om de voorzitter van de VME te mandateren om de syndicusovereenkomst te ondertekenen.
  • is deze syndicus voor de toekomst verzekerd (BA) ?

Astrid CLABOTS

CLABOTS

You are viewing 1 out of 4 answers, click here to view all answers.
Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren…

Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!
Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link