Mevrouw, Mijnheer,
sinds enkele maanden is er een verstopping in de afvoerbuizen van de toiletten in ons appartementsblok. Deze verstopping is het gevolg van kalkaanslag. Enige tijd geleden is er een onstoppingsfirma langs geweest om in mijn appartement (op de eerste verdieping) de nodige werkzaamheden uit te voeren. Het probleem is echter niet van de baan omdat er blijkbaar, na het bekijken van de camerabeelden door de ontstoppingsfirma, bij een andere eigenaar (op de vijfde verdieping) eveneens kalkaanslag in de afvoerbuizen aanwezig is.
Het gebeurt op regelmatige tijdstippen dat na het doorspoelen van het toilet op de vijfde verdieping, er in mijn toilet water spat op het wc-deksel en op de wc-bril. Erger is de enorme stank die ermee gepaard gaat!
Deze eigenaar weigert de nodige werkzaamheden in zijn appartement te laten uitvoeren door de onstoppingsfirma, zo lang de andere problemen (die hem aanbelangen,maar waar ik geen invloed op heb, bijvoorbeeld een waterlek in zijn kelder) niet worden opgelost.
6 Antwoord
Geachte
Zonder te oordelen over de technische oorzaken , kan ik nog meegeven dat in art. 577 – 7 , 1°e B.W. is voorzien kan beslist worden met een meerderheid van 3/4 van de stemmen en mits bijzondere motivering, over werken aan bepaalde privatieve delen, die, om economische of technische redenen, zullen worden uitgevoerd door de vereniging van mede-eigenaars.
Mogelijks kan dit gegeven dienstig zijn.
Bovendien kunt u de betrokken eigenaar eventueel in gebreke stellen voor zover zijn (foutief) stilzitten u schade berokkent.
Astrid CLABOTS
Advocaat



