Kan ik een mede-eigenaar verplichten werken te laten uitvoeren in zijn appartement om een probleem in mijn appartement op te lossen?

Word je eigen syndicus

3.41K keren bekeken

Mevrouw, Mijnheer,

sinds enkele maanden is er een verstopping in de afvoerbuizen van de toiletten in ons appartementsblok. Deze verstopping is het gevolg van kalkaanslag. Enige tijd geleden is er een onstoppingsfirma langs geweest om in mijn appartement (op de eerste verdieping) de nodige werkzaamheden uit te voeren. Het probleem is echter niet van de baan omdat er blijkbaar, na het bekijken van de camerabeelden door de ontstoppingsfirma, bij een andere eigenaar (op de vijfde verdieping) eveneens kalkaanslag in de afvoerbuizen aanwezig is.

Het gebeurt op regelmatige tijdstippen dat na het doorspoelen van het toilet op de vijfde verdieping, er in mijn toilet water spat op het wc-deksel en op de wc-bril. Erger is de enorme stank die ermee gepaard gaat!

Deze eigenaar weigert de nodige werkzaamheden in zijn appartement te laten uitvoeren door de onstoppingsfirma, zo lang de andere problemen (die hem aanbelangen,maar waar ik geen invloed op heb, bijvoorbeeld een waterlek in zijn kelder) niet worden opgelost.

 

Geachte

 

Zonder te oordelen over de technische oorzaken , kan ik nog meegeven dat in art. 577 – 7 , 1°e B.W. is voorzien kan beslist worden met een meerderheid van 3/4 van de stemmen en mits bijzondere motivering, over werken aan bepaalde privatieve delen, die, om economische of technische redenen, zullen worden uitgevoerd door de vereniging van mede-eigenaars.

Mogelijks kan dit gegeven dienstig zijn.

Bovendien kunt u de betrokken eigenaar eventueel in gebreke stellen voor zover zijn (foutief) stilzitten u schade berokkent.

Astrid CLABOTS

Advocaat

You are viewing 1 out of 6 answers, click here to view all answers.
Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren…

Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!
Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link