Kan een mede-eigenaar en huidige commissaris van de rekeningen deelnemen aan de stemming op de AV voor (i) de hernieuwing van zijn mandaat en (ii) voor het verlenen van kwijting aan zichzelf voor het voorbije boekjaar ?

Word je eigen syndicus

1.46K keren bekeken
0 Comments

Geachte,

Een mede-eigenaar is lid van de Raad van Mede-Eigendom en Commissaris van de Rekeningen.  Op de AV werd door de syndicus overgegaan tot een stemming op papier voor meerdere agendapunten waaronder (i) de  hernieuwing van het mandaat en (ii) kwijting voor de Commissaris van de Rekeningen.

Op de stemmingsformulieren bij de notulen gevoegd is het duidelijk dat de Commissaris van de Rekeningen mee stemde voor zijn mandaat en kwijting.

Het eindresultaat van de stemming verandert echter niet.  Hij blijft met meerderheid verkozen en heeft kwijting gekregen voor het voorbije boekjaar.

Is dit een rechtsgeldige stemming aangezien er toch een belangenconflict is ?

Dezelfde redenering doet zich voor bij de stemming van de leden van de Raad van Mede-Eigendom.

B.W. Art. 577-8 § 4 15 °

 

Blijkbaar heeft de wetgever appartementsmede-eigendom 2010-2018 enkel mogelijke belangenvermenging gezien bij de syndicus.

 

Heeft hij verder gerekend op het “gezond verstand” van de mede-eigenaars?

 

You are viewing 1 out of 2 answers, click here to view all answers.
Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren…

Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!
Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link