Is de syndicus verplicht de eigenaars te invormeren via een digitaalplatform Dobby genaamd waaraan een licentiekost is verbonden (jaarlijks) van 326.18€ groetjes Louis
7 Antwoord
Daarenboven telt men alle kavels – dus ook garages, standplaatsen, bergingen, … – meetellen om de licentiejaarkost te bepalen. Ook dit heb ik aangevochten. Volgens mij dient dit het aantal privatieve kavels – dus mede-eigenaars te zijn. Want alleen een ME heeft toch een emailadres, is een persoon die betalen kan, niet?
garage , berging ect….kan ook een privatieve kavel zijn…emailadres/persoon die betalen kan…is niet aan de orde !
Statuten van uw gebouw bepaalt hoe men de kosten/lasten moet (verdelen) betalen , syndicus kan niet anders dan de statuten volgen en toepassen.
voorbeeld : De gemeenschappelijke lasten (zie opsomming van de gemeenschappelijke lasten) worden omgeslagen tss de mede-eigenaars naar evenredigheid van de resp. waarde van elk privatief , dwz. van elk aandeel in de basisakte , tenzij in een afwijkende verdeelsleutel is voorzien.
Wettelijk zijn er drie mogelijkheden :
- volgens aandelen (quoditeiten)
- volgens het nuttigheidscriterium
- volgens een combinatie van aandelen en nuttigheidscriterium



