Is de algemene vergadering ongeldig als syndicus weigert een agendapunt op te nemen ?

Word je eigen syndicus

Syndicus werd officieel aangesteld op 31/05/2023.

Uit de facturen in verband met de indexering van de erelonen, blijkt dat eerder al een “onderhands” contract wàs gemaakt – vermoedelijk met een of enkele mede-eigenaars – op 18/04/2023.

Ik heb voorlegging van het “onderhands” contract van 18/04/2023 op de agenda gezet van de eerstkomende algemene vergadering.

Syndicus houdt staande dat er alleen maar het officieel contract van 31/05/2023 is, en weigert voorlegging van het “onderhands” contract van 18/04/2023 op de dagorde van de algemene vergadering te plaatsen.

Ook de afrekening klopt niet:

  • een factuur ontbreekt;
  • er zijn facturen van 2023 opgenomen in de afrekening van 2024;
  • een factuur in verband met gemeenschappelijke kosten, werd privatief aan mij aangerekend,
    en wordt ter stemming aan de algemene vergadering ter goedkeuring voorgelegd.

Vragen:

  • Is het niet opnemen van een agendapunt, een reden om de algemene vergadering ongeldig te verklaren ?
  • Als de afrekening 2024 bij meerderheid van stemmen goedgekeurd wordt, niettegenstaande ze niet correct is,
    • kan ik dan verzet aantekenen ?
    • kan ik dan weigeren de afrekening te betalen ?

Dank u voor uw antwoord.

lebragard Vraag beantwoord
  • Is het niet opnemen van een agendapunt, een reden om de algemene vergadering ongeldig te verklaren ?

NEEN

  • Als de afrekening 2024 bij meerderheid van stemmen goedgekeurd wordt, niettegenstaande ze niet correct is,
    • kan ik dan verzet aantekenen ? kan ik dan weigeren de afrekening te betalen ?

U kan tegen stemmen , wordt zo genotuleerd , en dan kan u beroep doen op art.3.92 §3 en die AV beslissing laten aanpassen/vernietigen door de vrederechter.

Laat de syndicus weten dat u de ten onrechte gevraagde betaling in beraad neemt tot de uitspraak van de vrederechter. Maak vooraf een kosten baten analyse….en neem contact op met uw commissaris van de rekeningen…wat zegt deze ? Klopt de boekhouding of niet ?

Wat betreft het ingediende agendapunt welk de syndicus niet opneemt in de agenda = indien u aantoont dat uw agendapunt TIJDIG werd ingediend en ontvangen , hebt u een punt en begaat de syndicus op zijn minst een deontologische fout en kan u klacht indienen bij zijn beroepsorganisatie het BIV.

https://blog.smartsyndic.be/qa/mag-een-syndicus-een-tijdig-ingediende-vraag-voor-de-av-weigeren-te-agenderen/

lebragard Vraag beantwoord
You are viewing 1 out of 1 answers, click here to view all answers.
Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren…

Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!
Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link