Ik lees in onze notulen: in het kader van de gewijzigde wetgeving heeft het syndicuscontract ondertussen enkele wijzigingen ondergaan. In dit kader stellen wij voor om mandaat te geven aan de RME om de gewijzigde syndicusovereenkomst te ondertekenen.
Iemand die weet heeft dat er wetgeving veranderd is tussen 01/04 en 01/12/2022. Ik denk het niet … de AV heeft 4 uur geduurd omdat de vorige syndic alles in de vooruit schoof en deze AV is er doorgesluisd, de eigenaars konden niet volgen want alles is voorgetypt.
6 Antwoord
Vandaar het belang van het proces verbaal (notulen) wat daarin staat is wat het is.
Controle van de juistheid is de verantwoordelijkheid van alle aanwezigen ! neemt men deze verantwoordelijkheid niet….dan is het wat het is en zoals een vrederechter het verwoord =
”Niemand kan een rechtmatig belang of rechten vorderen voortvloeiende uit zijn eigen onachtzaamheid of onbetamelijkheid (nemo auditur turpitudinem allegans; ex turpi causa acto non oritur).
“Een algemene vergadering betreft een soeverein orgaan. Zij wordt aangestuurd door mede-eigenaars die met kennis van zaken betrokken worden in het beslissingsproces. Zij horen zich vooraf duidelijk en voldoende te informeren over de ernst en de toedracht van gedane voorstellen en beslissingen. Zij kunnen zich bijtijds laten adviseren door een deskundige van hun keuze dan wel zich informeren bij een proffessionele syndicus die als specialist inzake het beheer van mede-eigendommen aandient.”Niemand kan een rechtmatig belang of rechten vorderen voortvloeiende uit zijn eigen onachtzaamheid of onbetamelijkheid (nemo auditur turpitudinem allegans; ex turpi causa acto non oritur).



