Betreft appartementsgebouw 8 verdiepingen met 2 privatieven op technisch verdiep op de zeedijk.
Ingevolge renovatiewerken omwille van dakisolatie dienen de terrasleuningen op het technisch verdiep verwijderd en vernieuwd te worden.
De terrassen op het technisch verdiep maken deel uit van de gemeenschap en kosten van onderhoud en herstelling van de bevloering van deze terrassen zijn dus ten laste van de gemeenschap.
De twee privatieven op de technische verdieping hebben evenwel een genotsrecht op de terrassen op de technische verdieping uit hoofde van erfdienstbaarheid en zakelijk recht.
Volgens de statuten zijn terrassen en terrasleuningen van de gewone appartementen privatieve materie.
Moeten we ervan uitgaan dat, vermits de terrasvloer van de technische verdieping gemeenschapsmaterie is, dat dit ook geldt voor de ballustrades en zichtschermen. Dit wordt in de statuten namelijk niet gespecifiëerd, er is enkel sprake over de terrasvloer.
Er is hierover enig dispuut binnen de mede-eigendom i.v.m. toewijzing van de kosten.
Vic Vermeulen



