In oktober 2018 organiseerde de syndicus een AV met als eerste punt ‘ontslag syndicus’. Hij bood zelf zijn ontslag aan en verliet de vergadering.
De verbouwereerde ME belden een gekend syndicus waarvan goede ervaringen gekend waren. Alle aanwezige ME waren akkoord met de door hem meegedeelde prijs (lag niet veel hoger dan bij de vorige). We wilden immers zo snel mogelijk een nieuwe syndicus, zeker door de (reeds lang aanslepende) voorbereiding voor enkele renovaties en een controle door de brandweer (ZOU door syndicus aangevraagd zijn, na uitdrukkelijke vraag van de ME).
3 maand later en nog niets is gebeurd.
Wat moet de oude syndicus wettelijk nog organiseren/afwerken?
Dank voor uw reactie
Marianne Martens
5 Antwoord
Gezien de ernst van de beroepsfout vinden wij dat u moreel verplicht bent klacht in te dienen bij de beroepsvereniging.
http://www.biv.be/de-vastgoedmakelaar/deontologie-van-de-vastgoedmakelaar
Art. 78
”……..de verplichtingen die hem als zodanig worden opgelegd krachtens de wet, de statuten of de reglementen van een goed ……….. alsook deze die voortvloeien uit de overeenkomst die hem met de opdrachtgever bindt.”
Opgelet: het gaat hier om tuchtrechtspraak binnen het B.I.V. waaraan u geen enkele rechten kan ontlenen.
Opvolging klacht B.I.V. ?
Zie :
https://blog.smartsyndic.be/qa/hernieuwde-algemene-vergadering/ Antwoord van Chris (2de antwoord)



