Wat is de verantwoordelijkheid van de RVME naar de woonassistent in een assistent woning

Word je eigen syndicus

1.13K keren bekekenRaad van Mede-EigendomAssistentiewoning woonassistent

In ons gebouw bevinden zich 32 assistentie woningen.

Er is een Beheersinstantie (beheerder/woonassistent) maar ook een syndicus.

Beiden voorzien in de basisakte.

De RVME vertegenwoordigt uiteraard de belangen van de eigenaars vis a vis de syndicus maar heeft de RVME ook verplichtingen ivm de relatie bewoner/eigenaar en de Beheersassistenie  (uitbater /woonassistent )?

Sommige onderhoudscontracten zijn bij de woonassistent terwijl andere bij de syndicus beheerd worden.

lebragard Vraag beantwoord

In ons gebouw bevinden zich 32 assistentie woningen.

Uw gebouw met de 32 ass.woningen valt onder het regime “gedwongen mede eigendom” maw.de wet mede eigendom is integraal van toepassing op het gebouw.

Lees zorgvuldig de statuten na van het gebouw = basisakte en reglement van mede-eigendom. In sommige statuten maakt men onderscheid tss de ass.woningen en de andere kavels met een aparte quotiteiten/lastenverdeling en diens meer…..dus een zorgvuldige lezing is noodzakelijk !!

Wat de raad betreft :

De raad van mede eigendom heeft op zich géén rechtspersoonlijkheid en zijn dus ieder persoonlijk aansprakelijk/verantwoordelijk voor de hun toevertrouwde opdracht , wettelijk bepaalt of/en bij beslissing algemene vergadering. (AV)

Hun wettelijke taak is toezicht uitoefenen dat de syndicus zijn “werk/beheer” naar behoren doet. De AV kan evenwel bijkomende opdrachten geven aan de raad doch deze kunnen en mogen niet ingaan tegen de wettelijke bevoegdheden van de syndicus en de AV. en geldt slechts voor één jaar en moet duidelijk omschreven zijn wat deze inhoudt , maw. de raad heeft géén beslissingsbevoegdheid deze is exclusief voorbehouden aan de AV.

Lees Art. 3.90. Raad van mede-eigendom (577-8§1)

link : https://www.biv.be/media/1461/download?inline

Er is ook statutair voorzien :een Beheersinstantie (beheerder/woonassistent)

Lees in de basisakte wat dit inhoudt ? taakomschrijving ect……feit blijft dat de syndicus als enige aansprakelijk is voor zijn beheer. (= wet mede-eigendom welke dwingend van toepassing is en waarvan men niet kan afwijken !!)

Is er ook een commissaris van de rekeningen aangesteld , die de “boekhouding” controleert ? want deze moet er wettelijk zijn , hetzij een mede-eigenaar of een extern iemand !

De statuten , de wet mede eigendom en het reglement van interne orde (RIO) niet verwarren met reglement van mede eigendom , zijn WET voor de bewoners vh gebouw.

lebragard Posted new comment
You are viewing 1 out of 1 answers, click here to view all answers.
Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren…

Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!
Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link