Kan een raad van mede-eigendom de syndicus verzoeken tot het houden van een (buiten gewone) algemene vergadering indien de leden van deze raad niet over de 20 0/0 van de aandelen beschikken ?
2 Antwoord
neen , de wet is duidelijk….
Art. 3.87. Algemene vergadering: organisatie (577-6)
§ 2. De syndicus houdt een algemene vergadering tijdens de in het reglement van interne orde vastgelegde periode of telkens als er dringend in het belang van de mede-eigendom een beslissing moet worden genomen.
Onverminderd het eerste lid, houdt de syndicus een algemene vergadering op verzoek van één of meer mede-eigenaars die ten minste één vijfde van de aandelen in de gemeenschappelijke delen bezitten. Dit verzoek wordt bij aangetekende zending aan de syndicus gericht, die binnen de dertig dagen na de ontvangst van het verzoek de bijeenroeping verzendt aan de mede-eigenaars.
Wanneer de syndicus geen gevolg geeft aan dit verzoek, kan één van de mede-eigenaars die het verzoek mee heeft ondertekend, zelf de algemene vergadering bijeenroepen……..
tip : zoek nog enkele mede-eigenaars zodat men voldoet aan de 20% regeling.
wet mede eigendom : link
aanvullend :
Indien de syndicus ingaat op het verzoek van de raad kan en mag de syndicus een BAV organiseren , maar een BAV , afdwingen , zonder de 20% aandelen voorwaarden kan niet.




Indien de syndicus ingaat op het verzoek van de raad kan en mag de syndicus een BAV organiseren , maar afdwingen zonder de 20% aandelen voorwaarden kan niet.