2 Antwoord
Beste ik heb een dubbele vraag:
Mag een cyndicus,secretaris of rekeningcommisaris als voorzitter van de algemene vergadering fungeren?
- Syndicus Neen, juist om de vroegere almacht te compenseren voorziet de wetgever in de dubbele eis dat de voorzitter een mede eigenaar moet zijn en de syndicus die taak niet mag opnemen.
- Secretaris Neen, want moet naast voorzitter notulen tekenen
- Rekencommissaris Ja maar niet wenselijk
Tweede vraag:
Mag men op de vergadering agendapunten laten toevoegen als 75% van de stemmen daarmee akkoord gaan?
Neen omdat éénieder de kans moet krijgen zich voor te bereiden
Dagvoorzitter :
B.W. Art. 577-6 § 5
Zoals hoger aangegeven hoort de (dag)voorzitter een mede-eigenaar te zijn.
Verder heeft de splitsing van de diverse functies over verschillende personen de voorkeur.
In een kleinere VME ligt dit soms moeilijker, zodanig dat combinaties mogelijks onvermijdbaar zijn.
Zo kan de combinatie “dagvoorzitter syndicus mede-eigenaar“ dan ook NIET bij voorbaat uitgesloten worden.
Ook :
https://blog.smartsyndic.be/qa/voorzitter-av/
(2de antwoord)
https://blog.smartsyndic.be/qa/voorzitter-en-commissaris-van-de-rekeningen-1-en-dezelfde-persoon/
https://blog.smartsyndic.be/qa/wat-doen-als-niemand-voorzitter-van-de-algemene-vergadering-wil-zijn/
Agendapunten :
https://blog.smartsyndic.be/qa/agendapunten-tijdens-de-algemene-vergadering-toevoegen/
daarin :
http://www.sindico.be/nieuws.php
”Uitzondering hierop is de situatie waarbij alle mede-eigenaars in persoon aanwezig zijn. Alsdan kunnen zij bij unanimiteit wel beslissen om een agendapunt toe te voegen. Dit is dus niet zo wanneer één of enkelen onder hen geldig vertegenwoordigd zijn. De volmacht is immers specifiek en heeft enkel betrekking op de agendapunten die bleken uit de oproepingsbrief. De gevolmachtigde heeft echter geen mandaat om te stemmen over de toevoeging van agendapunten.”
Naar onze overtuiging mag het zelfs in deze omstandigheden enkel gaan over detail- en routinepunten als : verschuiving van een datum, etc.
Het is niet steeds vanzelfsprekend om van een voorstel de volledige draagwijdte en gevolgen te overzien.
Zoals hoger gesuggereerd zou bij de mogelijkheid van voorbereiding voor de vergadering, in vele gevallen tot een ander stemgedrag aanleiding kunnen geven.
Overvallen door de noodzaak nagenoeg onmiddelijk een beslissing te nemen, zou een ME een stem kunnen uitbrengen die hij later betreurt.



