Beste
een paar weken geleden heeft onze tuinaannemer een container op de oprit geplaatst zonder enige bescherming en er zijn een aantal betonklinkers verbrijzeld. Hij heeft die container (volledig gevuld met schors) een aantal dagen op de oprit geplaatst laten staan omdat hij deze waarshijnlijk nergens kwijt kon. Voor de tuin had hij alleen een 10-tal kruiwagens nodig… dus heel weinig.
Ik heb hiervan toevallig foto’s kunnen nemen van op ons terras.
ik heb dit doorgegeven aan onze syndic maar hij zegt dat hij dit niet zal doorgeven om te vervangen. Als er schade is in de alg delen dan wordt dit ook niet hersteld. Dit wordt hersteld bij eventuele opfrissingswerken. Dus als ik het goed begrijp mag iedereen schade aanrichten zonder enige aansprakelijkheid, graag info hoe ik hiermee moet omgaan.
btw er is iets die niet klopt met onze tuinaannemer. Onze syndicus houd hem de hand boven het hoofd. Normaal moet aannemer iedere 2 weken langskomen, maar dit is helemaal niet zo, de eerste 3 maanden van dit jaar is hij niet langsgekomen, begin april is hij de eerste keer langs geweest, en tot nu toe is hij op 6 maanden ca 8 keer langs geweest, soms één dag, soms 2 dagen. 3 weken geleden is er schets een persoon een paar dagen langs geweest om de snoei te beginnen. de week erop was er niemand te zien, bij navraag aan onze syndicus was de aannemer 2 weken in vakantie… hij zou normaal 3/10 terug beginnen, maar deze week terug niemand gezien. Na de zoveelste keer contact te hebben gehad met de syndicus is er één persoon een week langer met vakantie gebleven… volgens mij is dit bla bla bla, zoals zo vele zaken….. Ik heb gevraagd dat de aannemer ons een lijst doorstuurt met de gepresteerde werkuren zodat ik kan berekenen (als rekencommissaris) wat de werkelijke personeelskosten zijn, of dit binnen het bedrag valt dat wij per 3 maanden betalen… Mag ik dit vragen? Onze tuin begint te verloederen… jammer.
Met dank.
Groeten
Kurt
2 Antwoord
Ik begrijp uw verzuchtingen en kort op de bal spelen is hier de boodschap.
De syndicus doet het beheer in opdracht van de VME/AV , het is deze die beslist en de syndicus voert uit.
Schade veroorzaakt aan de klinkers door die firma = en blijft schade. De firma is verzekerd voor die schade die deze aanricht. Is duidelijk dat die niet redelijk en voorzichtig heeft gehandeld en de aangerichte schade moet vergoed/hersteld worden.
De raad van mede-eigendom = het controle orgaan , kan de syndicus attenderen de aangerichte schade te verhalen op de schadeveroorzaker , indien geen raad kan u als mede-eigenaar al dan niet CvR dit vragen.
Indien de syndicus doofstom blijft (belangenvermenging) zoek dan gelijkgezinden en vraag om een bijzondere algemene vergadering (20% vd aandelen) zodat de VME/AV kan beslissen mbt. schade aan de klinkers , het hoe en wat ……aangifte blokpolis ect…
Het is de syndicus niet toegestaan om te zeggen van dit en dat en we gaan dan wel zien…..schade is schade , schadeveroorzaker is gekend…..




Ook kan via AV beslissing voorwaarden gesteld worden mbt. het tuinonderhoud mbt. lijst van de gepresteerde uren….het is de VME die betaalt en niet de syndicus.