geachte
iedere vme is verplicht een reservekapitaal aan te leggen voor het uitvoeren van dringende werken.
ingeval er dringende werken moeten uitgevoerd worden (zoals lekken ,of schade van overlast) moet dat dan nog beslist worden op een algemene vergadering om die werken uittevoeren of mogen we deze werken toch te laten uitvoeren en die kosten daaraan te putten uit het reservefonds ?
2 Antwoord
9h 3 sept 2023,
coenaerts stefaan32 4 dagen geleden
geachte
iedere vme is verplicht een reservekapitaal aan te leggen voor het uitvoeren van dringende werken.
Momenteel kan en mag de vme via de av nog beslissen geen reserve aan te leggen wat vooral in oudere gebouwen wel niet verstandig is.
ingeval er dringende werken moeten uitgevoerd worden
Bij overmacht, hoogdringendheid kan mag en moet de syndicus in het kader van de “bewarende maatregele”n handelen om zich op de eerstvolgende av te verantwoorden.
(zoals lekken ,of schade van overlast) moet dat dan nog beslist worden op een algemene vergadering om die werken uittevoeren of mogen we deze werken toch te laten uitvoeren en die kosten daaraan te putten uit het reservefonds ?
De syndicus kan vrij vlot aan het werkingkapitaal aan de reserve kan en mag hij/zij enkel beschikken na eigenaar akkoord. Een ietofwat ervaren kantoor maakt gebaseerd op de drie voorgaande jaren een nodig budget op voor het komende jaar inbegrepen wat vanuit het werkingfonds en wat vanuit het reservefonds dient te komen. Aan de eigenaars dit plan te ratificeren of bij te sturen via de jaarlijkse av
lebragard8.09K Posted 4 dagen geleden
iedere vme is verplicht een reservekapitaal aan te leggen voor het uitvoeren van dringende werken.
Neen dat is niet zo.
DE eigenaars op de av beslissen wat er met het reservekapitaal dient te gebeuren, dringende werken is een optie maar niet de enige het reservekapitaal kan tevens gedeeltelijk aangesproken worden voor de normale werking.
Werken aan de gemene delen kan en mag mits goedkeuring van de AV en met de nodige offertes zodat de AV met kennis van zaken kan beslissen.(lees uw RIO en de statuten van het gebouw)
Koenaards stefaan hoe hoog is het mede dingings bedrag in jullie vme aub?
Lees wet mede-eigendom en het verschil tss werkkapitaal en reservekapitaal
wet mede-eigendom = Art. 3.86. Vereniging van mede-eigenaars (577-5)



