Geachte,
met deze wou ik u vragen of het mogelijk is een appartementsblok waar 3 aparte ingangen en tevens verschillende huisnummers zijn op te splitsen in 3 delen zodat er een verantwoordelijke kan aangesteld worden per blok en de drie die daarvoor verkozen worden kunnen dan de gebruikelijke gemeenschappelijke delen behandelen ,Dit zouden we hier graag willen daar de syndicussen zich gedragen alsof zij alleen alle beslissingsrecht hebben,nemen ook de beslissingen niet aan van het uitvoerende raad van bestuur want ALLEEN IK BESLIS zegt hij
Tevens heeft hij ook nagelaten om de statuten aan te passen zoals voorzien was
kun je mij vertellen is dit mogelijk en hoeveel zouden de kosten bij de notaris zijn voor het opsplitsen en aanpassen van de statuten
MVG Wilms Jan
3 Antwoord
B.W. Art. 577-3 § (laatste alinea)
geeft antwoord op uw vraag splitsing, > 20 kavels ?
B.W. Art. 577-8 § 4 3 °
”de beslissingen die de Algemene Vergadering heeft genomen, uit te voeren en te laten uitvoeren ;”
In de herziene wet appartementsmede-eigendom 2010 heeft de wetgever de rol van de mede-eigenaars (o.a. via de AV) versterkt.
De wet kan er echter NIET voor zorgen dat slapende honden wakkere burgers worden.
De wet 2010 heeft de ”raad van bestuur” afgeschaft en vervangen door de raad van mede-eigendom met een gans andere finaliteit :
B.W. Art. 577-8/1
Coördinatie statuten : misschien een geluk binnen een ongeluk, er is een nieuwe wetgeving aangekondigd met, afhankelijk van de uitvoeringswetgeving, een mogelijke versoepeling.
https://www.koengeens.be/news/2017/03/07/geens-wil-mede-eigendom-appartementen-grondig-hervormen
https://cdn.nimbu.io/s/1jn2gqe/assets/Mede-eigendom_beleidsaanbeveling_NL_Spreads.pdf
blz. 10 eerste kolom artikel 577-10, § 2
Aarzel niet ook bij ”vrije beroepen” als notaris en bij de eventuele opmaker van het ”verslag”, zo nodig, prijs te vragen :
B.W. Art. 577-4 § 1 (tweede alinea)



