Ik heb en vraag aangaande de appartementsblok waar ik in woon. Bij aankoop van mijn appartement heb ik al mijn elektriciteit vernieuwd en aangepast en laten keuren door een erkende keuringsfirma. Toen ik dit kocht was hier de garage en stokeerplaatsje nog aangesloten aan de gezamelijke meter van het gebouw en was er nog geen goede aarding voorzien voor elektriciteit en gasmeters die ook oficieel moeten geaard worden.Dit heb ik allemaal op mijn eigen kosten aangepast om mijn elektriciteit in orde te krijgen.dus garage en stokeerplaatje en garage heb ik op mijn persoonlijke elektrriciteit meter aangesloten. Want dit kan niet en mag niet aan de gezamelijke meter aangesloten worden. Daar ik dit heb aangekocht. alleen gang zijn gezamelijke kosten. Al mijn elektriciteit is goedgekeurd door een erkende keuringsfirma.Nu kom ik hier te weten van andere eigenaars in dit gebouw deze dat nog niet aangepast hebben bij aankoop. En hun elektriciteit ook niet vernieuwd is en oficieel gekeur is. Dit is al zeker bij 3 eigenaars van dit gebouw het geval. Garage en stokeerplaatje staan hier van nog altijd aangesloten aan de gezamelijke meter en elektriciteit in niet oficieel geaard en gekeurd is.Mijn elektriciteit is van 1985 aangepast en gekeurd. nu zit ik al al die tijd te betalen voor kosten die ik niet moeten betalen. want deze elektriciteit hadden ze al bij aankoop moeten veranderen en laten keueren. Dat zijn dan ook de 3 eigenaars die hun appartement verhuren. En daar nu natuurlijk op verdienen. nu hebben wij ook een verzekering voor het gebouw niet voor de inboedel. Als er in dit gebouw ooit brand uitbreekt en dit is gebeurd door de eigenaars waar deze elektriciteit niet in orde gebracht en gekeur geweest is. Gaat deze verzekering dan nog deze schade uitbetalen?
Mvg Danny
2 Antwoord
Herlees uw basisakte, RIO en syndicuscontract.
U leeft in België.
De elektriciteitskeuring is al even mistig, gaat het voor een gebouw in mede-eigendom om een verplichte 5-jaarlijkse of 25-jaarlijkse keuring, waarom is er geen controle achteraf met sancties voorzien, als de volgende staatshervorming.
Afsluiten/splitsen garage en stokeerplaatje(?) van andere ME’s:
B.W. Art. 577-6 § 4
Formuleer uw desiderata in (een) agendapunt(en)
Vraag tevens hierover te stemmen.
Wat betreft het al dan niet uitbetalen van schade in dergelijke omstandigheden, kunt u de vraag stellen ofwel aan uw eigen verzekeringsmakelaar ofwel, via de syndicus, mogelijk tegen betaling volgens uurtarief, aan de verzekeringsmakelaar van de blokpolis.
https://www.vlaanderen.be/keuring-van-uw-elektrische-installatie-arei



