Mag syndicus na ontslag door BAV na die datum nog bankverrichtingen doen op de rek van de VME?

Word je eigen syndicus

2.35K keren bekekenSyndicus

Onze syndicus werd bij BAV van 23.03.22 met meerderheid van 80% ontslaan.

De uittredende syndicus heeft nog afrekeningen met terugwerkende kracht opgesteld en zijn opzegvergoeding berekend en haalt dit bedrag op 02.03.22 nog van de rekening van de VME.

Hij beweert dat hij dit nog mag; is dit wettelijk??  Mag hij zijn eigen rekeningen nog uitbetalen en die verrichting doen ook al is hij ontslaan??

lebragard Vraag beantwoord

En er loopt nog meer mis.  Wij zijn er vanuit gegaan dat de voorzitter van de BAV automatisch de taken van de syndicus voor 30 dagen kan overnemen.  Ontslag was 23.02.2022, dus tot ????  Nieuwe syndicus wordt 28.03.2022 aangesteld.  Kan iemand die tegen ontslag was hier een punt van maken dat we enkele dagen zonder syndic gaan zitten??

Niet echt een probleem van enkele dagen zonder syndicus te zitten…..

De bank heeft de volmacht van ontslagen syndicus dan wel ingetrokken maar wil er geen verlenen aan voorzitter omdat in de notulen van die BAV niet expliciet vermeld staat dat de voorzitter ad-interim wordt aangesteld na ontslag syndicus.  Moest dit dan??

Ja

en waarom heeft ontslagen syndicus dit niet opgenomen, hij wist dat er nog geen aanstelling zou zijn…

waarom niet ? ontslagen ? geen verplichting , de VME is ALTIJD verantwoordelijk en de syndicus aansprakelijk.   (verschil verantwoordelijk en aansprakelijk !!)

Het punt is dat wij leken zijn in deze materie, niemand ooit eerder een appartement heeft gehad en te maken heeft gekregen met VME en syndic toestanden, wij ons wel zoveel mogelijk proberen te informeren links en rechts;  maar het is niet evident al die regeltjes etc..

Een vrederechter formuleert het zo in een vonnis :

“Een algemene vergadering betreft een soeverein orgaan. Zij wordt aangestuurd door mede-eigenaars die met kennis van zaken betrokken worden in het beslissingsproces. Zij horen zich vooraf duidelijk en voldoende te informeren over de ernst en de toedracht van gedane voorstellen en beslissingen. Zij kunnen zich bijtijds laten adviseren door een deskundige van hun keuze dan wel zich informeren bij een proffessionele syndicus die als specialist inzake het beheer van mede-eigendommen aandient.”Niemand kan een rechtmatig belang of rechten vorderen voortvloeiende uit zijn eigen onachtzaamheid of onbetamelijkheid (nemo auditur turpitudinem allegans; ex turpi causa acto non oritur).

lebragard Vraag beantwoord
You are viewing 1 out of 5 answers, click here to view all answers.
Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren…

Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!
Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link