Mag de syndicus de kosten van een advocaat op de gemeenschap inbrengen als er op naam van één eigenaar een bezwaarschrift werd ingediend bij de gemeente in naam van de VME

Word je eigen syndicus

Geachte

Situering: er is een aanvraag bij de gemeente ingediend om een pand te slopen en hierop een meergezinswoning op te richten. Alle eigenaars van de aangrenzende  residentie zijn door de gemeente uitgenodigd om de plannen in te kijken en eventuele bezwaren in te dienen.

De syndicus van de aangrenzende res heeft een schrijven aan de mede eigenaars verstuurd omdat een bepaalde mede eigenaar een bezwaarschrift wenst in te dienen. Bezwaarschrift opgemaakt door een advocaat werd ter info  door de syndicus meegestuurd met de vraag om dit mee te onderschrijven.  Hoeveel eigenaars hierop ingegaan zijn werd ons niet gebriefd.

Blijkt nu bij de afrekening vorig boekjaar dat de kosten van het advocatenbureau ten laste gelegd wordt aan de gemeenschap.  Er is geen BAV noch AV ingericht geweest waar dit item op de agenda stond maw er is nooit een stemming geweest om een advocaat in te schakelen inzake dit bezwaarschrift.

Kan de syndicus de kosten verhalen op de gemeenschap?

of

Zijn in dit geval (wegens gebrek aan goedkeuring bij stemming) de kosten te verhalen op de mede eigenaars die akkoord gingen met dit bezwaarschrift of op de indiener bezwaarschrift alleen?

mvg

Louiese

B.W. Art. 577-10 § 1, § 4

 

Enkel de beslissingen genomen in een (B)AV ingevolge een met behoorlijke meerderheid goedgekeurd agendapunt en behoorlijk genotuleerd, zijn bindend voor alle leden van de VME.

 

Zij vormen, samen met de basisakte en RIO, de wet voor en binnen de VME, zowel voor de mede-eigenaars als de syndicus.

 

Zij kunnen tegengeworpen worden aan de houders van een persoonlijk of zakelijk recht.

 

Geachte

 

Er zijn werken, met sloop en wederopbouw, voorzien voor een aanbelandend perceel van het appartementsgebouw.

Vanuit het appartementsgebouw heeft een mede – eigenaar bezwaar ingediend en heeft diens advocaat de syndicus en de VME daarover ingelicht.

Nu blijken desbetreffend kosten te zijn doorgerekend aan de mede – eigenaren binnen de VME.

U mag klaarheid vragen over dit initiatief en het destijds verleende mandaat …

Astrid CLABOTS

CLABOTS

Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren…

Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!
Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link