Beste,
We kochten een appartement in een groot gebouw met vier liften en vier ingangen.
In de basisakte staat dat de kosten hiervan verdeeld worden volgens de quotiteiten. Bij ons is dit 79/1000. Nu heeft de syndicus de kosten verdeeld onder de appartementen die toegang hebben. Bij ons zijn dit slechts twee appartementen wat de kosten heel hoog maakt. Achteraf gezien een slechte architect. Bij de anderen gebeurt de verdeling onder 7.
Bij een latere vernieuwing van de lift wordt dit onbetaalbaar. Ook het onderhoud kost ons jaarlijks vier keer meer dan de rest. het appartement verkopen zal ook niet lukken met zulke jaarlijkse hoge kosten.
Bij de aankoop zagen we in de basisakte dat de kosten voor de lift door de gemeenschap van de residentie moeten worden betaald. We gingen uit van een 20 tal, volgens de quotiteiten.
Wat kunnen we hieraan doen? De basisakte lijkt ons toch duidelijk, maar de syndicus wil hier niet echt tegen ingaan.
mvg
1 Antwoord
De statuten zijn wat ze zijn en een syndicus is niet bij machte daarvan af te wijken.
De syndicus moet de kosten/lasten verdeling toepassen zoals ze bepalen in de basisakte/reglement van mede-eigendom, zijn persoonlijke mening is hier niet van tel.
Let wel dat u een juiste lezing doet van de statuten !! zijn er bijzondere gemeenschappelijke delen ook wel particuliere delen genoemd waar de kosten en lasten door bepaalde mede-eigenaars moet gedragen worden en NIET door alle mede-eigenaars.
tip: ga even langs bij uw notaris ….




# Piet , kan u ons op de hoogte houden ….het wat en hoe ?