ik woon in een appartementsgebouw met ongeveer 30 appartementen.
tot voor kort waren er geen individuele watertellers en werd het verbruik van de water afrekening gemaakt via de duizendsten.
onlangs werden er per appartement (zowel in de grote en de kleine appartementen) één watermeter geplaatst.
één watermeter en de plaatsing ervan kost dus evenveel per appartement.
moet de kost voor de plaatsing van deze tellers verdeeld worden via de duizendsten of wordt de kost gedeeld door het aantal appartementen
3 Antwoord
Neem aan dat de ind.watermeter werd geplaatst na een beslissing van de algemene vergadering.
Om uw vraag te beantwoorden is het belangrijk te weten :
Wat werd er juist overeengekomen en hoe staat dit in de notulen van die algemene vergadering ?
Normaliter is dit toch op de av uitvoerig besproken en toegelicht aub?
Goed dat tenminste op kavelniveau geregistreerd kan worden, we menen uit uw uitleg te begrijpen dat de 30 watertellers de vme (gebouw) toebehoren, is het andere alternatief: watertellers van het watertoeleveringbedrijf in uw regio fatsoenlijk geëvalueerd aub, dan is elke kavel immers tevens rechtstreeks individueel klant bij het officiële waterbedrijf en door hen gefactureerd, wat is op de laatste vergadering beslist ivm berekeningsmethodiek en facturatie aub? Immers het gebouw ontvangt een officiële factuur, aan de vme nu door te factureren naar de kavels, liefst niet enkel met verbruikte kubieks rekening houden maar ook aantal # gedomicileerden, bezint eer ge begint aub !? Nogal wat vme’s besteden dit uit aan externe firma,…tegen vergoeding,…30 kavels,…intern zelf berekenen en verrekenen en factureren is een waardig te evalueren optie,… wellicht zal het syndici kantoor hiervoor ,…vergoeding bovenop normale prestatie aanrekenen,…?
Geachte, Beste, Tanguy Van den Steen,
<span style="text-decoration: underline;"><strong><span class="Y2IQFc" lang="fr">jeudi 13 avril 2023</span></strong></span>
Is de eenmalige investering van 350 euro per kavel voor individuele kavel bemetering rechtstreeks officieel bij de water toeleverancier behoorlijk en correct geevalueert op de laatste av aub, waar beslist is tot individuele bemetering?
Hoeveel bedroeg de huidige eenmalige investering voor individuele kavel water meters – blijkbaar enkel intern de vme gebouw gekend – per kavel aub?
Bereken je waterfactuur — Vlaamse Milieumaatschappij (vmm.be)
Welkom — Vlaamse Milieumaatschappij (vmm.be)
Water — Vlaamse Milieumaatschappij (vmm.be)
De Vlaamse Milieumaatschappij laat weten dat de Vlaamse Milieumaatschappij (de Vlaamse overheid) niet in een discussie over de berekeningsmethode van de syndicus/Techem tussenkomen kan. Als eigenaar kunt u terecht bij de VME.
Op uw vraag over de verdeling van de waterfactuur, en de overstap naar een individuele bemetering (elke wooneenheid eigen watermeter van Farys) geeft de Vlaamse Milieumaatschappij het volgende antwoord:
De waterfactuur bestaat uit een vastrecht en een variabele prijs.
- vastrecht: Jaarlijks wordt per appartement (wooneenheid) een vastrecht van 100 euro aangerekend. Per gedomicilieerde persoon krijg je daar 20 euro korting op. De verdeling van het vastrecht over de gezinnen, rekening houdend met het aantal gedomicilieerden, moet gebeuren door de syndicus of eigenaar van het gebouw.
- variabele prijs: dit bedrag wordt op basis van het verbruik (tellerstand) berekend. Per gedomicilieerde en per wooneenheid wordt 30 kubieke meter per jaar aan basistarief berekend. Het meerverbruik wordt aan comforttarief aangerekend. Voorbeeld: er zijn in het appartement met 7 wooneenheden samen 11 personen gedomicilieerd. Dan wordt voor de eerste 540 kubieke meter (18*30) het basistarief gerekend. Is er dat jaar meer verbruikt? Dan wordt het comforttarief aangerekend. Als er geen individuele meters zijn, verdeelt de syndicus dit totale bedrag gelijk over alle bewoners. Als er in het appartement privémeters voorzien zijn, dan kan de eigenaar/syndicus met deze meterstanden rekening houden bij de verdeling van dit bedrag.
De waterfactuur per wooneenheid narekenen kan via de simulator op https://www.vmm.be/data/bereken-je-waterfactuur
Een eigen individuele meter per wooneenheid biedt inderdaad veel voordelen. Onder meer voor de opvolging van je eigen waterverbruik, de daaraan gekoppelde individuele facturatie, en de eventuele toekenning van het sociaal tarief, biedt individuele bemetering belangrijke handvaten.
Ook brengt individuele bemetering een aanzienlijke vermindering van de administratieve lasten met zich mee voor de beheerder van gebouwen zoals appartementen. Het is immers die beheerder die in gebouwen met een gezamenlijke meter instaat voor de juiste verdeling van de waterfactuur per wooneenheid.
Om die redenen is de individuele bemetering verplicht bij nieuwbouw en in geval van grondige renovatie.
Voor bestaande gebouwen met meerdere wooneenheden en een gezamenlijke meter, zoals heel wat oudere appartementsgebouwen, wordt de aanwezige niet-individuele bemetering echter tijdelijk behouden. Voor dit type gebouwen geldt de verplichting dus niet, ongeacht de uitrol van de digitale meters.




inderdaad zoals reeds aangehaald wat werd er beslist op die AV