Beste,
Er rijst al een tijdje discussie tussen enkele leden van de raad van mede-eigendom over de verdeling van de kosten van de gemeenschappelijke regenwaterpompen.
Sommige eigenaar vinden dat zij niet moeten delen in de kosten en willen hierover op de AV stemmen.
Ik schets even de situatie:
De VME bestaat uit 4 appartementsblokken (34 eigenaars) met een gemeenschappelijke kelder.
Elke blok heeft een regenwaterput met een regenwaterpomp.
Bij de bouwaanvraag heeft de Stad een voorwaarde rond recuperatie van hemelwater opgelegd aan de bouwheer, nl. dat er minstens 10 appartementen (toiletten) moeten aangesloten worden op de regenwaterputten. Dit werd beschreven in de basisakte.
Alle andere appartementen hebben geen rechtstreekse aansluiting op het regenwater.
In de gemeenschappelijke kelder werd telkens 1 kraantje per blok geïnstalleerd dat is aangesloten op het regenwater. Op deze manier heeft elke eigenaar toegang en gebruik van het regenwater.
Wanneer de regenwaterputten leeg zijn (wat zelden voor komt in België 🙂 ) worden de 10 toiletten d.m.v. een darm aangesloten op het gemeenschappelijk leidingwater.
Deze toiletten kregen dus geen waterleiding op eigen watermeter.
Toch vinden sommige eigenaars dat zij niet moeten delen in de kosten van de regenwaterpomp (bijv. herstellingen) omdat zij geen gebruik maken van het regenwater.
Zij willen dat de kosten worden verdeeld onder de 10 eigenaars die er gebruik van maken. En willen dit op de AV laten stemmen.
Naar mijn mening kan dit niet gestemd worden aangezien iedereen toegang heeft en dus gebruik kan maken van het regenwater.
Bovendien zou een stemming niet opbjectief kunnen verlopen, aangezien 10 eigenaars steeds in de minderheid zijn en nooit een meerderheid in de stemming kunnen vormen.
Is er een wetgeving rond dergelijke zaken?
Graag uw visie.
Bedankt.
4 Antwoord
Geachte
Men dient zich de houden aan de voorziene ventilatie van kosten in de statuten …
Indien men vindt dat dit onrechtmatig is, bijvoorbeeld ifv nut, dient een wijziging te worden doorgevoerd. Wanneer hiervoor niet voldoende stemquorum wordt bereikt, kan de eigenaar in kwestie zich finaal nog wenden tot de Vrederechter.
Astrid CLABOTS
VILLA JURIS Advocaten



