Onze VME bestaat sinds 2019. Vlg. de statuten (notariële rep. nummers) dienen de kosten verdeeld te worden vlg. quota. Wij hebben reeds 4 algemene vergaderingen meegemaakt.
* Tijdens de 2-de AV werd het idee om alle kosten evenredig te verdelen weggestemd (59,9 % en dus geen 4/5-meerderheid zoals vereist vlg. Art. 577-7§1-2°a).
* Ongenoegen bij vooral 1 persoon en hij heeft dit item terug op de agenda laten plaatsen via syndicus tijdens de 3-de AV. Weerom werd dit voorstel weggestemd met 40,41%.
* Nog steeds ongenoegen bij vooral 1 persoon (met emotionele mails edm….). Tijdens de 4-de AV, liet hij dan weerom zijn ongenoegen blijken hoewel het item niet expliciet op de agenda stond maar het kwam ter sprake onder \”financiële verslag en begroting\”.
* De syndicus liet zich (eenzijdig) verleiden door te zeggen: “dit item over kostenverdeling weerom op een eerstvolgende AV of zelfs BAV te zullen plaatsen”. Weerom dus afwachten! Ondertussen verloopt alles wel \”per quota\”.
Kan men dit item ten treure toe steeds weer op de agenda plaatsen of kan hieraan toch paal en perk gesteld worden en vooral \”HOE\”?
Dank bij voorbaat.
2 Antwoord
#ceu
ter info ook :
Zo besliste de vrederechter te Brasschaat terecht dat de beslissing van de algemene vergadering om alle lasten gelijk te verdelen onder alle mede-eigenaars zonder rekening te houden met de maatstaven uit artikel 577-2 § 9 B.W. in strijd is met de wet.
en
Indien de AV toch beslist om de lasten te wijzigen moet men conform Art. 577-4 § 1:
“De basisakte en het reglement van mede-eigendom, die de statuten van het gebouw of van de groep van gebouwen vormen, alsook iedere wijziging die daarin wordt aangebracht, moeten het voorwerp zijn van een authentieke akte. “
De statuten notarieel laten aanpassen , wat neerkomt op kosten voor die VME.
Wat doet u :
- maak duidelijk dat “lasten gelijk” in strijd is met de wet
- maak duidelijk dat u tegen zal stemmen en beroep zal doen op een vrederechter cfr. art.577-9§2 (let op vervaltermijn)
- maak duidelijk dat dit onkosten met zich meebrengt voor de VME : namelijk “statuten notarieel laten aanpassen/veranderen”




Ceu : duidelijk ?