Moeilijk om af te leiden uit de teksten of de echtgenote van de syndicus 3 volmachten mag aanvaarden voor de AV wanneer ze samen mede-eigenaars zijn in het gebouw. Hij niet, maar zij? Zij is tenslotte mede-eigenaar.
Bij stemming voor de syndicus, moet hij naar buiten gaan, maar zij blijft zitten en stemt – als mede-eigenaar – mee. Intimiderend.
Zelfde vraag geldt voor de stemming over de boekhouding die zij doet en waarvan hij , als syndicus, de “eindverantwoordelijkheid” heeft.
3 Antwoord
Geachte
Dank u voor uw info en uw snel antwoord. De syndicus en zijn vrouw zijn samen eigenaars van 2 appartementen. Als ik u goed begrijp, is hij op de vergadering “de syndicus” en zij gewoon een mede-eigenaar van 2 appartementen en zij kan dus 3 volmachten aanvaarden.
Zij kan dus in naam van die 3 volmachten reeds 3 stemmen uitbrengen op haar man of nog 2 meer als haar stem als eigenaar van appartement 1 en appartement 2 meetellen= 5 stemmen in totaal te vermenigvuldigen met de quotiteiten van elk der appartementen.
U oppert dat ZIJ niet zou meestemmen voor de aanstelling van de syndicus wanneer haar man kandidaat syndicus is. Maar dat vind ik nergens in de wet. Deze kandidaat syndicus zal dat zeker aanvechten als het niet duidelijk geschreven staat.
Als ik verder redeneer, is dat ook van toepassing voor de stemming over de goedkeuring van de boekhouding.
Alvast bedankt voor de info.
Met vriendelijke groeten
Diedelinde



