Geachte Lezer,
Wij zijn mede eigenaar op een vakantiepark en geen appartementsgebouw maar er is steeds gesteld dat onze VVE aan dezelfde wettelijke regels moet voldoen.
Methodiek berekening watergebruik en vuilafvoer
Eind 2014 is voor de eerste keer op de najaars ALV een methodiek als proef door de algemene vergadering vastgesteld. Deze is nooit uitgevoerd.
In 2015 is toegezegd dat de eigenaren wel worden geïnformeerd zouden worden over de meterstanden per 1 januari 2016, dus over het waterverbruik over 2015 en het gemiddelde waterverbruik per eigenaar.
In het najaar van 2016 is door de ALV een nieuwe methodiek vastgesteld die toegepast zou worden voor het jaar 2016. Tot op heden zijn de eigenaren niet geïnformeerd over de meterstanden per 1 januari 2017, het watergebruik over 2016 en het gemiddelde waterverbruik over 2016. Tevens hebben de eigenaren geen informatie over de berekening van de lasten en de verrekening hiervan met het betaalde voorschot.
Overigens hebben de eigenaren in 2016 via de rekening courant €21 betaald voor de kosten van de watermeter. Zitten deze nu wel of niet in de jaarrekening?
Volgens mij moet de berekening voor het opmaken van de jaarrekening worden uitgevoerd en de uitkomsten daarvan moeten in de vast te stellen jaarrekening worden verwerkt.
Nu worden weer 3 nieuwe voorstellen gepresenteerd zonder toelichting, zonder aansluiting met de cijfers uit de jaarrekening en zonder inzicht in de consequenties en achterliggende motivatie om tot nieuwe voorstellen te komen
Dit kan volgens mij niet. Een besluit van de ALV wordt toch uitgevoerd?
Ik stel dan ook voor de in 2016 vastgesteld methode voor 3 jaren (2016, 2017 en 2018) toe te passen en dan een evaluatie te houden.
Ik ben vóór een methodiek met hoge lasten per m3 waterverbruik. Dit is ook meest rechtvaardig naar verhurende eigenaren en permanente bewoning door eigenaren/huurders/gebruikers.
met vriendelijke groet,
Janny Feenstra.
1 Antwoord
Herlees uw basisakte.
U bevindt zich op een website die de bedoeling heeft een informatiepunt te zijn van mede-eigenaars voor mede-eigenaars.
Een dergelijk informatiepunt heeft nooit de bedoeling een professioneel advies, juridisch of technisch te vervangen.
Wij zouden u ten zeerste aanraden de door u gevraagde informatie op te zoeken in websites die meer gespecialiseerd zijn in deze problematiek.
Toch :
VvE = NL VME = BE
Zie :
https://nl.wikipedia.org/wiki/Vereniging_van_eigenaars
https://www.vmm.be/wetgeving/algemeen-waterverkoopreglement
Daarin :
Hoofdstuk 2. Levering van water,…..
De binneninstallatie
Art. 7. § 2
Vlaanderen heeft dus geopteerd voor een individuele bemetering.
De AV beslist souverein over de haar voorgelegde voorstellen (uiteraard binnen wettelijk kader : wetten, decreten, gemeente- en provinciereglementen, basisakte, contracten, in vorige AV goedgekeurde, behoorlijk genotuleerde, agendapunten, etc. )
Eveneens te vermijden: conflict met deontologie syndicus:
http://www.biv.be/de-vastgoedmakelaar/deontologie-van-de-vastgoedmakelaar
Dan :
B.W. Art. 577-8 § 4 3 °
syndicus=uitvoerder
Wat heeft de RvME hierover medegedeeld in zijn halfjaarlijkse verslagen ?
Ook :
https://blog.smartsyndic.be/qa/herstemmen-van-een-agendapunt-algemene-vergadering/
https://blog.smartsyndic.be/qa/vorige-gestemd-agendapunt-terug-op-de-agenda-van-de-nieuwe-syndicus/
https://blog.smartsyndic.be/qa/agendapunt-wordt-herhaald-na-
Wij vrezen er voor dat u in een ”straatje zonder einde” terecht gekomen bent.



