Wij hebben zopas een nieuwe syndicus in een groot gebouw.
Het Vlaams energie agentschap heeft in zijn wettelijke reglementering voorzien dat de aangestelde voor de opmaak van een EPC- opmaak vrije toegang moet krijgen zonder enige restrictie of toegangsgeld tot alle ruimten waar er zich delen van de gemeenschappelijke verwarmingsinstallatie bevinden en dit op eenvoudige aanvraag.
De nieuwe syndicus legt de eigenaars nochtans op hiervoor te betalen, nl . 10 €, om de verantwoordelijke te vergoeden voor de vijf minuten werktijd om de deur te openen.( = dus 120€/uur).
Is dit mogelijk, want dit is het uurloon van een geneesheer-specialist?
Bij de vorige syndicus werd er niets gevraagd!
2 Antwoord
Herlees uw syndicuscontract.
Is hierin een uurtarief voor buiten-wettelijke prestaties voorzien ?
Het verwondert ons dat er geen verplaatsingskosten aangerekend worden.
Is er binnen het gebouw geen vrijwilliger om de sleutels ‘s morgens bij de syndicus af te halen en ‘s avonds (‘s anderendaags) terug te brengen ?
Oplossing in de maak ?
Uit :
(betaalmuur)
……….Tot
”Tot slot moet het contract met de syndicus duidelijk vermelden welke prestaties in het forfait zitten, wat de aanvullende prestaties zijn en welke vergoedingen de syndicus daarvoor eist. Een niet-vermelde prstatie kan geen aanleiding geven tot een vergoeding. Dat vermijdt dat de mede-eigenaars voor onverwachte uitgaven komen te staan.”



