fbpx

Is het nodig een wijziging door te voeren in de statuten?

Word je eigen syndicus

331 keren bekekenStatuten

In ons gebouw bestaande uit zes appartementen, zijn er mensen die van kelder willen wisselen. De kelders zijn van verschillende afmetingen. Dus bepaalde mensen zouden een groter aandeel krijgen na wissel van kelder. Is het nodig dit te laten aanpassen in de statuten door een notaris? Of is het voldoende hierover te stemmen op een AV.

Vraag beantwoord

JA en een akkoord van de AV (4/5 meerderheid)

Art. 577-4 § 1.  De basisakte en het reglement van mede-eigendom, die de statuten van het gebouw of van de groep van gebouwen vormen, alsook iedere wijziging die daarin wordt aangebracht, moeten het voorwerp zijn van een authentieke akte.
Art. 577-7.

  • 1.De algemene vergadering beslist:

…………….

2° bij meerderheid van vier vijfden van de stemmen:

a) over iedere andere wijziging van de statuten, daarin begrepen de wijziging van de verdeling van de lasten van de mede-eigendom;

b) over de wijziging van de bestemming van het onroerend goed of van een deel daarvan;

Vraag beantwoord
Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren...

Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.


Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link
Share This