In een complex van assistentieflats, kan een syndicus, verantwoordelijk voor het onderhoud van alle gemene delen, eisen dat hij een sleutel krijgt die toegang geeft tot alle gemene delen? In dit complex weigert de zorgverstrekker een sleutel te geven. De syndicus moet steeds de sleutel afhalen bij het onthaal.
4 Antwoord
ed,
Ernstig antwoord vergt ook een ernstige(r) vraag, daar de syndicus de manager , (dagelijks beheerder) van het gebouw is kan u hem moeilijk toegangsrecht tot lokalen met infrastructurele functie ontzeggen om zijn preventief en curatief onderhoud professioneel en deskundig te kunnen doen.
Anderzijds in een zorgvoorziening is het aanneembaar dat toegang tot apotheek, kinesitherapie, sanitair, medisch lokaal aan een aantal richtlijnen verbonden is, eventueel technisch uitgewerkt.
Toegangsrecht (eventueel op vooraf gemaakte afspraak en onder controle voor inspectie bv) is nog iets anders dan sleutelrecht : technisch autonoom binnen kunnen.



