Extra opvraging werkkapitaal

Word je eigen syndicus

1.87K keren bekekenSyndicus

De syndicus vraagt extra werkkapitaal op omdat er meerdere wanbetalers zijn en er onvoldoende saldo op de rekening staat om facturen te betalen.

Op het einde van het jaar zal er indien van toepassing een terugbetaling van het extra werkkapitaal gebeuren.

Vraag :

Moeten wij voor bank spelen ?

Moet de syndicus niet met alle middelen eerst zorgen dat de wanbetalers hun deel betalen

Moet een extra opvraging werkkapitaal niet eerst gestemd worden door de VME

lebragard Vraag beantwoord

Vraag :

Moeten wij voor bank spelen ?

De vereniging van mede-eigenaars staat in voor het beheer en moet ervoor zorgen dat de afgevaardigd beheerder (syndicus) over voldoende ‘cash’ beschikt om de rekeningen (facturen) te betalen. maw. de VME is verantwoordelijk en speelt ‘bank’ bij wijze van spreken voor die eigenaars die niet betalen , de wanbetalers.

Moet de syndicus niet met alle middelen eerst zorgen dat de wanbetalers hun deel betalen

Sinds de wetswijziging 2018 van kracht 1/1/2019 , kan en mag de syndicus optreden en hoeft daarvoor géén toestemming van de AV , om wanbetalers te dagvaarden ect….Vandaar het belang dat de syndicus dit ook effectief doet , zo niet betalen de anderen dat deel van de wanbetalers….

tip: dien agendapunt in , AV besluit , opnemen in het RIO : Bekrachtiging nieuwe Procedure bij wanbetaling.”

Moet een extra opvraging werkkapitaal niet eerst gestemd worden door de VME

Lees uw statuten erop na , meestal bepaalt deze dat de syndicus extra provisie kan opvragen mbt. het werkkapitaal , zonder voorafgaandelijke AV besluit.

lebragard Vraag beantwoord
You are viewing 1 out of 2 answers, click here to view all answers.
Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren…

Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!
Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link