In ons gebouw zijn 6 eigenaars voor 6 appartementen, waarvan 3 bewoners en 3 verhuurders. De eigenaars/bewoners weigeren in te stemmen voor de dankrenovatie gezien de strafpunten enkel voor de verhuurappartementen gelden. Is er hierover wetgeving, volgens mijn opzoekwerk is de vrederechter bevoegd voor een beslissing.
2 Antwoord
http://www.vlaanderen.be/nl/bouwen-wonen-en-energie/bouwen-en-verbouwen/vlaamse-dakisolatienorm-voor-woningen-en-huurwoningen-sinds-1-januari-2015
geeft u een uitgebreide informatie over de dakisolatienormen.
http://www.bouwenwonen.net/verbouwen/read.asp?id=38631&content=Isolatienormen-maken-renovatie-appartementsgebouwen-noodzakelijk
schetst de situatie na 01012020.
Indien na 01012020 een mede-eigenaar een appartement zou willen verhuren en bewijzen voorlegt dat dit onmogelijk is (tamelijk gemakkelijk gezien de tekst van het decreet) dan kan hij zich richten tot de VME, en zeker tegen de ME’s, (zie notulen), die zich in het verleden verzet hebben tegen de verbetering van de isolatie, om een schadevergoeding te bekomen.
B.W. Art. 577-6 § 4
In de mate dat een appartement nu reeds verhuurd is, en het bijgevolg waarschijnlijk is dat er nieuwe huurders zullen komen overweegt u best agendapunten als:
uitvoeren van (test)ECP
vragen offertes isolatie
vragen offertes VME-lening
B.W. Art. 577-8 § 5
Wij brengen er begrip voor op dat u als syndicus mede-eigenaar de boodschapper wordt van het slechte nieuws.
U zou dan ook kunnen overwegen (er mee dreigen) de afwikkeling dakisolatie toe te vertrouwen aan een daartoe aangestelde syndicus.
Ook :
https://www.wonenvlaanderen.be/woningkwaliteitsbewaking/opdracht-de-conformiteit-van-huurwoningen-onderzoeken
(omstandig verslag)
30072016



