Geachte,
Een mede-eigenaar heeft de VME gedagvaard om meerdere beslissingen van de algemene vergadering te vernietigen of te wijzigen.
De syndicus stelt en petit comité met 2 leden van de raad van mede-eigendom een advocaat aan.
De syndicus stuurt de dagvaarding door naar alle mede-eigenaars samen met de mededeling dat een advocaat werd aangesteld om de belangen van de VME te verdedigen.
Hier stopt de communicatie naar de mede-eigenaars, ook het 3e lid van de RvME wordt niet verder geïnformeerd.
De antwoordconclusie op de conclusie van eiser wordt in samenspraak met de advocaat opnieuw opgemaakt en petit comité met de syndicus en de 2 leden van de raad van mede-eigendom.
De syndicus heeft geen volmacht van de VME (althans niet volgens zijn contract syndicus met de VME) en ook de 2 leden van de raad van mede-eigendom hebben hiervoor geen mandaat gekregen van de VME.
De procedure is nog lopende. Enkele mede-eigenaars aanvaarden het gedrag en het monopolie van de syndicus en 2 leden van de RvME niet.
De syndicus en de 2 leden van de RvME kunnen in gebreke gesteld worden maar wat is de volgende stap ?
6 Antwoord
Herlees uw basisakte en RIO.
Werd deze zaak reeds besproken in de AV ? Onder welke vorm ?
B.W. Art. 577-6 § 4
(Voorzorgsmaatregel: aangetekend versturen).
Om een VME ”in beweging” te krijgen is het vereist dat er aan de (B)AV een agendapunt wordt voorgelegd dat de desiderata van de vragende mede-eigenaar en/of de RvME weergeeft.
Stel uw agendapunt(en) op, beknopt maar toch volledig, zakelijk, met in het achterhoofd de bedenking dat de uiteindelijke bestemmeling ervan de rechter is (kan zijn).
Eis dat uw formulering van het agendapunt letterlijk wordt overgenomen.
Vraag in het agendapunt uitdrukkelijk de stemming erover indien dit de bedoeling is.
Niet goedgekeurd (correcte notulering van de stemmen !) :
Dan :
B.W. Art. 577-9 § 2 (vier maanden !)
B.W. Art. 577-9 § 4
Maak een kostenbatenanalyse op, mocht u verdere juridische stappen overwegen.
Zorg er voor dat u (RvME, CvR, VME) inspraak hebt bij de keuze van de aangezochte advocaat: reputatie, tarieven.



