Bewust negeren verplichtingen

Word je eigen syndicus

1.48K keren bekeken

Commanditaire vennootschap (bestuurders: vader, moeder en meerderjarige zoon) bouwt 14 app met 2 liften in 2003: Vennootschap verkoopt aan vader en moeder duplexapp en aan de zoon het andere duplexapp. Zij plannen dat de 2 liften in hun beide duplexapp stoppen. Brandweer geeft negatief advies in 2002 alvorens het gebouw wordt opgetrokken, de liften mogen niet rechtstreeks toegang geven tot de appartementen. Brandweer verzoekt bouwheer na aanpassingen om brandpreventieonderzoek ter plaatse te laten uitvoeren alvorens over te gaan tot de ingebruikname van het object.

De beide echtgenoten en de zoon trekken zich niets aan van het verzoek van de brandweer: de 2 liften geven rechtstreeks toegang tot hun beide appartementen en de 12 andere app worden verkocht. Ondertussen werd het duplex appartement van de zoon verkocht aan een nieuwe eigenaar-bewoner.

In 2016 koop ik een appartement en enkele weken later stel ik vast dat er niets in orde is met de brandveiligheid. Ik vraag aan de syndicus-bewoner (ondertussen externe syndicus sinds 2017) om brandblussers e.a. te plaatsen en een controle door de brandweer te laten uitvoeren omdat het brandveiligheidsattest werd gevraagd in de basisakte van 2002.

Brandweer doet controle in 2017 en stelt vast dat de 2 liften rechtstreeks toegang geven tot hun beide appartementen en geeft een negatief attest. Er worden zware aanpassingen geëist aan beide duplex appartementen (uitbreken muren in de hal om een sas te creëren), werken die duizenden € gaan kosten.

De liften zijn natuurlijk gemeenschappelijk, maar deze werken hebben niets met de liften te maken, maar moeten in de privatieve appartementen uitgevoerd worden.  Het negeren van de opmerkingen van de brandweer is een zware? overtreding en ik vermoed dat deze bouwovertreding ook als een verborgen gebrek mag beschouwd worden.

  1. Aangezien de werken van private aard zijn hoop ik dat deze werken door de beide eigenaar-bewoners moeten gedragen worden?
  2. Kan de nieuwe eigenaar-bewoner de kosten verhalen op de moeder-bewoonster (vader ondertussen overleden)?
  3. Kan de moeder zich beroepen op de 10 jarige aansprakelijkheid (het gebouw is nu 15 jaar oud) als bestuurder van de commanditaire vennootschap?

Geachte

 

Het probleem manifesteert zich aan het gebouw; maar hoe men opzichtens de vroegere bouwheren handelt, zal afhankelijk zijn van de eigen aspecten in het dossier (lastenboek ? plans  ? PV’s van oplevering, ..? vroegere ingebrekestellingen..? )

Best dat u even raad vraagt aan  een juridisch expert.

Astrid CLABOTS

CLABOTS

Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren…

Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!
Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link