Bepaling van de aandelen

Word je eigen syndicus

4.89K keren bekekenAlgemene VergaderingVerdeling der aandelen

Even situeren. 1 Gebouw met 10 appartementen en een gemeenschappelijke garage met 10 autostaanplaatsen. In de basisakte is er een verdeling van de gemeenschappelijke delen per appartement en per autostaanplaats. Tot nu toe is er bij de bepaling voor de bijdrage in de gemeenschappelijke kosten en als stemrecht in de AV enkel rekening gehouden met het aandeel van het appartement. Is dit in orde of moeten beide aandelen (appartement en autostaanplaats) samengevoegd worden om zo een nieuwe verdeelsleutel te genereren.

Zoals u de zaken voorstelt stond de opsteller van de basisakte de splitsing appartement/autostaanplaats later reeds voor ogen en heeft hij deze ”ab initio” willen mogelijk maken.

 

Bij verkoop van een autostaanplaats aan een niet-eigenaar appartement zal de syndicus hiermede moeten rekening houden in de ventilatie van de kosten.

 

Wegens de slordige redactie van uw basisakte wordt het wel een ”brainteaser” uit te maken welke kosten specifiek aan het geheel ”autostaanplaats” moeten toegeschreven worden.

 

(Aparte meter electriciteit ? Kosten schoonmaken ? Etc. ?)

 

 

 

B.W. Art. 577-7 § 1 2 ° a)

 

Tracht hierover in een (B)AV een akkoord te vinden (3/4 meerderheid) voor de verkoop.

 

 

Lukt dit niet en is de koper van uitsluitend een staanplaats een ”moeilijke” dan staat u een (dure) lijdensweg te wachten :

herschrijven basisakte :

 

B.W. Art. 577-4 § 1

 

”…… met redenen omkleed verslag…..”

You are viewing 1 out of 9 answers, click here to view all answers.
Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren…

Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!
Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link