Aanrekenen van extraprestaties door syndicus

Word je eigen syndicus

1.05K keren bekekenKosten en Vergoedingen in Mede-Eigendom

Niettegenstaande in de overeenkomst met de syndicus dat extra-prestaties enkel mogen gepresteerd/aangerekend worden na goedkeuring door RvME/AV worden er toch extraprestaties geleverd en aangerekend. Gevolg is dat op de AV (maart 2024) de rekeningen NIET zijn goedgekeurd. Er werd een ingebrekestelling naar de syndicus gestuurd (copie naar BIV) gevolg: De syndicus stuurt de afrekening (2023) ter goedkeuring en ter vereffening naar de mede-eigenaars. Een voorbeeld van naar onze mening ten onrechte aangerekende extra-prestaties: Toezicht (van mei 2023 tot augustus 2023, 4X1 uur) op goedgekeurde werken, de werken zijn fysiek gestart eind september 2023. Welk toezicht dan? De werken zijn niet volgens plan uitgevoerd, de syndicus weigert CN en weigert verzet aan te tekenen bij de firma.

Wat kunnen wij doen? Contract met syndicus loopt af maart 2025, moeten wij opzeggen?

lebragard Vraag beantwoord

De boekhouding/rekeningen werd niet goedgekeurd , ook géén décharge aan de syndicus ?

De syndicus zal het nodige moeten doen om alsnog een goedkeuring te krijgen…..

Niettegenstaande in de overeenkomst met de syndicus dat extra-prestaties enkel mogen gepresteerd/aangerekend worden na goedkeuring door RvME/AV 

Duidelijk…syndicus houdt zich niet aan het contract…….!! kan de VME eenzijdig opzeggen zonder kosten ? is dit voorzien ? ect….

Wat kunnen wij doen? Contract met syndicus loopt af maart 2025, moeten wij opzeggen?  Er werd een ingebrekestelling naar de syndicus gestuurd (copie naar BIV) 

Doe opnieuw een aangetekend schrijven aan de syndicus met de vraag dat deze een BAV organiseert (20%regel) , agendapunt : boekhouding – syndicuscontract – extra prestaties – eventueel ontslag syndicus (?) zodat de AV een besluit kan nemen……zorg ervoor dat de notulen/verslag duidelijk zijn….indien geen mede werking van de syndicus = klacht BIV en vrederechter.

De BAV is op initiatief van de mede eigenaars (20%) regel dwz. dat de syndicus géén keuze of beslissingsvrijheid heeft maar “wettelijk gedwongen verplicht” , gevolg moet geven aan het verzoek BAV.

Relatie syndicus/raad/CvR/VME moet goed zitten….kijk nu reeds uit naar een andere syndicus.

lebragard Vraag beantwoord
Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren…

Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!
Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link