Energieleverancier gemene delen

Word je eigen syndicus

3.01K keren bekekenUitvoering van Werkenenergieleverancier
0 Comments

Kan een syndicus op eigen houtje van energieleverancier (gemene delen) veranderen zonder goedkeuring van de AV van mede-eigenaars of advies (of inspraak) van RvME ?

Het “vernieuwde” (goedkopere ?) contract overtreft (drie jaar) de syndicusovereenkomst (die vervalt dit jaar).

Het zou gaan om een zgn. groepsaankoop van al de gebouwen die hij beheert.

B.W. Art. 577-10 § 1, § 4

 

Enkel de beslissingen genomen in een (B)AV ingevolge een met behoorlijke meerderheid goedgekeurd agendapunt en behoorlijk genotuleerd, zijn bindend voor alle leden van de VME.

 

Zij vormen, samen met de basisakte en RIO, de wet voor en binnen de VME, zowel voor de mede-eigenaars als de syndicus.

 

Zij kunnen tegengeworpen worden aan de houders van een persoonlijk of zakelijk recht.

 

 

 

Blijkbaar valt deze ”operatie” niet onder:

 

B.A. Art. 577-7 § 4 4 °

 

 

 

 

 

Dien klacht in bij het B.I.V., alhoewel :

 

”Lasciate ogni sperenza, voi ch’entrate”   Dante

 

http://www.biv.be/tuchtrechtspraak/een-tuchtklacht-indienen/klachtenformulier-voor-deontologische-overtreding

 

Opgelet: het gaat hier om tuchtrechtspraak binnen het B.I.V. waaraan u geen enkele rechten kan ontlenen.

 

Opvolging klacht B.I.V. ?

 

Zie :

https://blog.smartsyndic.be/qa/hernieuwde-algemene-vergadering/     Antwoord van Chris (2de antwoord)

 

 

 

Opvolging B.I.V. :

 

http://www.quimmo.be/nl/forum/syndicus-algemene-vergaderingen-raad-van-mede-eigendom/procedure-biv

(# 6 : antwoord van chrisguillaume)

 

Tip:

Dien een klacht in voor elke inbreuk.

 

Het B.I.V. zal wel zorgen voor de “centralisatie” (en het oppoetsen van hun statistieken).

 

 

Dit is geen antwoord op mijn vraag :

  • Kan een syndicus “eigengereid” optreden, eigenlijk “solo slim” spelen -, zonder de AV van mede-eigenaars te raadplegen of advies in te winnen bij de RvME ? Moet dit punt niet geagendeerd worden op de eerstvolgende  algemene vergadering ?
  • Daarenboven overschrijdt zijn verbintenis (contract van drie jaar energielevering) de duurtijd van zijn syndicusovereenkomst (die vervalt in sep 2019).
  • Het gaat over een zgn. mini-groepsaankoop binnen de door hem beheerde gebouwen.
  • Hoe kan ik daar als mede-eigenaar (ik ben ook lid van de RvME) op reageren ?
  • Graag advies van deskundigen !

rapo

 

 

 

 

 

U hebt volkomen gelijk wat ons antwoord, in eerste lezing, betreft.

 

Maar, u zal uw gelijk enkel kunnen halen bij de rechter.

 

 

Maak een kosten-batenanalyse op, mocht u verdere juridische stappen overwegen.

 

Vandaar dat wij u toch zouden aanraden

https://blog.smartsyndic.be/qa/hernieuwde-algemene-vergadering/     Antwoord van Chris (2de antwoord)

te lezen.

Geachte

Ik onderschrijf nochtans boven aangegeven antwoord…

Concreet …

Kan een syndicus “eigengereid” optreden, eigenlijk “solo slim” spelen -, zonder de AV van mede-eigenaars te raadplegen of advies in te winnen bij de RvME ? Moet dit punt niet geagendeerd worden op de eerstvolgende  algemene vergadering ?

Neen, behoudens beslissingen bij wege van dringende en bewarende maatregel.

Daarenboven overschrijdt zijn verbintenis (contract van drie jaar energielevering) de duurtijd van zijn syndicusovereenkomst (die vervalt in sep 2019).

art. 577-8 § 1 B.W. : “onder voorbehoud van een uitdrukkelijke beslissing van de algemene vergadering, kan hij geen verbintenissen aan gaan voor een termijn die de duur van zijn mandaat te boven gaat.”

Het gaat over een zgn. mini-groepsaankoop binnen de door hem beheerde gebouwen.

De syndicus in kwestie zou kunnen argumenteren dat hij een opportuniteit zag en dat dat precies het nemen van een dringende maatregel heeft verantwoord. De beoordeling daarvan is subjectief, contextueel.

Hoe kan ik daar als mede-eigenaar (ik ben ook lid van de RvME) op reageren ?

Opmerking tijdens vergadering RvME + vraag om opname agendapunt AV.

Astrid CLABOTS

CLABOTS

 

Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren…

Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!
Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link