Bankrekening van een vme

Word je eigen syndicus

11.82K keren bekekenSyndicusBankrekening

Kent iemand een bank die een zichtrekening op naam van een vme wil openen?

Ik heb geen probleem gehad voor opening bij Record bank.  Weliswaar had ik daar reeds een rekening…dat zal wel spelen.

Je moet wel de notulen van de AV hebben waarin duidelijk staat dat je een rekening mag/kan openen.  Een kopij EID van alle eigenaars die aanwezig waren op de AV kan ook helpen.

En ik heb er de basisakte ook bijgedaan…aan documentatie geen gebrek.  (onze VME heeft idd. wel al een ondernemingsnummer, we zijn maar met 3 eigenaars in een gebouw met 3 appartementen.)

Mvg

 

Peter

Openen van bankrekening op naam van VME is geen probleem als de VME een inschrijving heeft bij de Kruispuntbank( of is het daar dat het schoentje wringt ?)

Een syndicus, rechtmatig aangesteld, vertegenwoordigt de jure een VME.

Mede-eigenaars moeten helemaal niet meetekenen , want dan is het geen bankrekening meer op naam van de VME !

Beste,

De meeste banken vragen dat je al klant bent bij hen. Ik ben net begonnen met voor onze VME twee rekeningen (courant en spaar) te openen, nadat we recent het beheer in eigen handen namen, en had geînformeerd bij Argenta, die “neen” zeiden omdat ik geen klant was. teveel papierwerk. Nu ben ik bezig bij VDL spaarbank, waar ik wel klant ben. Zij vragen naar alle identiteitsgegevens (afdruk van eID gegevens) van de mede-eigenaren, basisakte, en huisreglement, en dan een fysieke afspraak voor mezelf, en de tweede mandataris (ik raad U aan om een tweede volmachthouder van de rekeningen aan te duiden, men weet nooit). Ook heb je best een getekend verslag van de bijzondere algemene vergadering waarop jullie beslissen om het beheer te doen, en waarin staat wie de rekeningen beheert.

Met die tweede mandatris moet je wel uitkijken. Bij sommige banken krijgt die dan meteen ook inzage in jouw persoonlijke rekeningen, omdat ze het koppelen aan jouw persoonlijk klantennummer, en dat wil je uiteraard niet. Bij VDK gaan ze effectief aparte klanten aanmaken.

Hope this helps

Johan

Varieerd van bank tot bank. Argenta was ik persoonlijk klant, dus kon daar wel inschrijven. Wel een handtekening nodig van syndicus en één eigenaar, ben zelf syndicus en eigenaar, maar moest dus wel twee verschillende personen zijn. Verder notulen van de vergadering en voor afloop van het mandaat nieuwe notulen binnenbrengen.

ING hebben we gehad via de vorige syndicus die ontslagen is na 3 maanden wegens wanbeheer. Hij had die rekening zelf geopend, daar was dus blijkbaar geen tweede persoon nodig. Opening en afsluiting van deze ongebruikt rekening heeft ons €90 gekost.

Verder hebben we twee spaarrekeningen bij Rabobank.be. Die heb ik zelf kunnen openen, maar moest notulen en één lijst met de namen, geboortedatum en geboorteplaats (of bedrijfsnaam en ondernemingsnummer) doorgeven van alle eigenaars.

Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren…

Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!
Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link