Onze syndicus gebruikt te pas en te onpas de tegoeden van de spaarreserve voor bepaalde – niet dringende – aankopen. Sommige ervan werden aangekondigd op de AV anderen niet.
Bestaat er geen regelgeving dat bv de syndicus enkel maar mits akkoord van de AV geld van de spaarreserve mag nemen?
5 Antwoord
Wettelijk gezien is het reservekapitaal bestemd voor :
Art. 3.86. Vereniging van mede-eigenaars
§3
Onder “reservekapitaal” wordt verstaan de som van de periodiek ingebrachte bedragen die zijn bestemd voor het dekken van niet-periodieke uitgaven, zoals de uitgaven voor de vernieuwing van het verwarmingssysteem, de herstelling of de vernieuwing van een lift, of het leggen van een nieuwe dakbedekking.
De syndicus kan dus niet beschikken naar eigen goeddunken over het reservekapitaal , dat trouwens kavelgericht opgebouwd is , de AV beslist daarover en de syndicus voert uit wat de AV rechtsgeldig beslist !



