Recent heeft de syndicus een extra geldopvraging gedaan voor het uitvoeren van een omvangrijk werk (wettelijk verplichte afvalwaterzuivering) alhoewel er nog voldoende geld in het reservefonds beschikbaar was om deze werken te kunnen starten. Deze geldopvraging was een initiatief van de syndicus zonder dat dit op een AV besproken is geweest. Recent heb ik mijn kavel verkocht en bij de verkoop vastgesteld dat dit geld niet in het reservefonds is opgenomen (reservekapitaal blijft eigendom van de VME bij verkoop).
Bijgevolg veronderstel ik dat dit geld op de lopende rekening is terechtgekomen (werkkapitaal) en bij verkoop dient teruggestort aan de verkoper. Kort samengevat: ofwel komt het geld terecht in het reservefonds waar het eigendom blijft van de VME ofwel is het werkkapitaal dat bij verkoop wordt teruggestort aan de verkoper. (alle facturen tot dusver betaald). Kan een syndicus zomaar geld besteden aan een project, geld dat niet tot het reservefonds behoort en ook niet onder de noemer ‘werkkapitaal’ ressorteert ? Op een kascommissaris, een RME hoef ik niet te rekenen omdat die onder één hoedje spelen met de syndicus. Vandaar dat ik de zaak verkocht heb.
2 Antwoord
Enkel de beslissingen genomen in een (B)AV ingevolge een met behoorlijke meerderheid goedgekeurd agendapunt en behoorlijk genotuleerd, zijn bindend voor alle leden van de VME.



