Reservefonds, waarborgfonds, werkkapitaal of nog meer ?

Word je eigen syndicus

3.21K keren bekekenReservefonds

Recent heeft de syndicus een extra geldopvraging gedaan voor het uitvoeren van een omvangrijk werk (wettelijk verplichte afvalwaterzuivering) alhoewel er nog voldoende geld in het reservefonds beschikbaar was om deze werken te kunnen starten. Deze geldopvraging was een initiatief van de syndicus zonder dat dit op een AV besproken is geweest. Recent heb ik mijn kavel verkocht en bij de verkoop vastgesteld dat dit geld niet in het reservefonds is opgenomen (reservekapitaal blijft eigendom van de VME bij verkoop).
Bijgevolg veronderstel ik dat dit geld op de lopende rekening is terechtgekomen (werkkapitaal) en bij verkoop dient teruggestort aan de verkoper. Kort samengevat: ofwel komt het geld terecht in het reservefonds waar het eigendom blijft van de VME ofwel is het werkkapitaal dat bij verkoop wordt teruggestort aan de verkoper. (alle facturen tot dusver betaald). Kan een syndicus zomaar geld besteden aan een project, geld dat niet tot het reservefonds behoort en ook niet onder de noemer ‘werkkapitaal’ ressorteert ? Op een kascommissaris, een RME hoef ik niet te rekenen omdat die onder één hoedje spelen met de syndicus. Vandaar dat ik de zaak verkocht heb.

dilbecchaa Vraag beantwoord

Enkel de beslissingen genomen in een (B)AV ingevolge een met behoorlijke meerderheid goedgekeurd agendapunt en behoorlijk genotuleerd, zijn bindend voor alle leden van de VME.

dilbecchaa Vraag beantwoord

Uw reactie toont inzicht in de bepalingen vervat in:

B.W. Art. 577-5 § 3

Sommige syndici scheppen bewust een verwarring tussen werkkapitaal, waarborgfonds of soortgelijke fantasiebenaming en reservekapitaal.

Dikwijls formuleren zij hun maskerade als volgt:

Een “waarborgfonds” is voor grotere kosten te kunnen betalen. Niet iedereen heeft enkele 1000 euro voor het grijpen in geval van.

Als het gebouw ouder is dan 5 jaar is het verplicht een “fonds” te voorzien.

Per kavel is dit minimum 5 % van de jaarlijkse kosten.“

omschrijft de regels voor reservekapitaal maar de wettelijke waarborgen en verplichtingen gelden slechts als de fondsen  LEES :kapitalen als dusdanig benoemd en opgenomen zijn in de boekhouding.

Het “waarborgfonds” werd/wordt door minder betrouwbare syndici opgebouwd om te vermijden dat het zou kleven aan een kavel. Zij spiegelen dit dan voor een voordeel vermits een waarborgfonds kan uitbetaald, een werkkapitaal niet.

Zoals in de link:

https://kantoorvanwynsberghe.be/handleiding.pdf

aangegeven is een “gezond” waarborgfonds een beperkte buffer, het is enigins vergelijkbaar met een kaskrediet.

Het maakt een “luie” syndicus wel gemakkelijker om niet snel achter een traag betalende mede-eigenaar te gaan.

In die zin kan het onrechtvaardig zijn tegenover de stipt betalende mede-eigenaar.

dilbecchaa Vraag beantwoord
Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren…

Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!
Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link