Wat zijn de gevolgen als ik niet mee afkoppel van de huidige werkende mazoutketel?

Word je eigen syndicus

2.81K keren bekekenUitvoering van Werken

Het betreft een gebouw met 3 appartementen en één gemeenschappelijke mazoutketel in de kelder. Het verbruik wordt wel apart geteld via calorimeters op de radiatoren.
De nieuwe eigenaars van het bovenste verdiep hebben zich zonder overleg afgekoppeld van deze leidingen en wensen over te gaan op een condensatieketel (gas).
Zij sturen nu aan om dit voor alle appartementen te doen en de mazoutketel buiten dienst te stellen, zodat de schouw kan gebruikt worden voor de afvoer van de dampen.
Er blijft voor hen ook nog de keuze voor een aparte ketel in het appartement zelf of 1 beneden in de kelder.

Ben ik verplicht mee te volgen in deze ombouw? En zo niet, stel dat ik als enigste op de mazoet blijf, zijn dan alle kosten voor het onderhoud en keuring alleen voor mij (ipv door 3 zoals altijd het geval was)?
Als ik na een aantal jaren ook wens te wisselen, zijn de kosten voor de buitendienststelling nog steeds gemeenschappelijk en deelbaar door iedereen?

lebragard Vraag beantwoord

Is dit besproken (agendapunt) op een Algemene Vergadering (notulen) ?

Is er een syndicus…?

De bovenste eigenaar neemt het recht in eigen handen en koppelt zich los van de bestaande leidingen…..

Werken aan de gemene delen/infrastructuur zonder toestemming van de AV is een overtreding , kan en mag niet en u zou nu reeds de overtreder in verzoening kunnen oproepen bij een vrederechter.

Ben ik verplicht mee te volgen in deze ombouw? En zo niet, stel dat ik als enigste op de mazoet blijf, zijn dan alle kosten voor het onderhoud en keuring alleen voor mij (ipv door 3 zoals altijd het geval was)?
Als ik na een aantal jaren ook wens te wisselen, zijn de kosten voor de buitendienststelling nog steeds gemeenschappelijk en deelbaar door iedereen?

U bent niet verplicht om mee te gaan in het verhaal . De lasten mbt. die mazoutketel blijven ten laste van de gemeenschap .

Uiteraard moet men duidelijkheid scheppen in gans het verhaal en dit via een AV beslissing om nadien uw rechten te vrijwaren desnoods via de vrederechter.

lebragard Vraag beantwoord
You are viewing 1 out of 4 answers, click here to view all answers.
Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren…

Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!
Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link