Ik ben mede eigenaar van een appartement in een appartementsblok het gelijkvloers was een winkel die nu verkocht is voor de inplanting van 2 winkels. De nieuwe eigenaar van het gelijkvloers wil n u een hoop veranderingen laten uitvoeren onder andere versterking van de electriciteits toevoer (400V ) ,verplaatsen van de electriciteitstellers voor het ganse blok, nieuwe kabels en bedrading van de lift(2jaar geleden was dit vernieuwd) afvoer wegnemen in de kelder enz….
Wie moet al die kosten betalen??
1 Antwoord
Herlees uw basisakte.
In het algemeen is hierin voorzien dat de ME vooraf toelating moet vragen voor werken, zeker indien ze betrekking hebben op de structuur van het gebouw, aan een architect (liefst deze die de plannen van het gebouw opstelde) aangeduid door syndicus en/of VME.
In uw geval zou een afspraak kunnen gemaakt dat bepaalde kosten, voor zoverre die een blijvend voordeel voor de VME vormen, gedeeld worden.
Zorg ervoor dat de syndicus in een aangetekende brief (met ontvangstbewijs en kopie aan de ME’s) de ME aan zijn verplichtingen herinnert.
Voor ons is het onmogelijk dat de werken aangevat worden zonder dat de syndicus in bezit is van een zeer gedetailleerd dossier betreffende alle voorziene werken.
Voor de aanvang dient de syndicus een ganse reeks elementen te controleren :
aanwezigheid van veiligheidscoördinator
bindende timing der werken om te vermijden dat u maanden hinder hebt (boeteclausule)
solvabiliteit ME, aangezochte aannemers
verzekeringen BA aannemers, bouwwerf
kosten van alle herkeuringen ten laste van de ME (electriciteit, etc)
Waarschijnlijk is het best dat in een BAV, waarin aan de hand van het dossier van de werken en de commentaar van de syndicus het geheel besproken wordt.
De syndicus hoort na het beëindigen van de werken in het bezit gesteld te worden van het postinterventiedossier.



