Waarborgfonds vs werkingsreserve

Word je eigen syndicus

730 keren bekekenCommissaris van de Rekeningen

In onze residentie ben ik dit jaar voor het eerst rekeningcommissaris. Op onze balans komen zowel een reservefonds voor als ook een \”waarborgfonds\”. Dat waarborgfonds is er sinds mensenheugenis, en dus ook van voor onze huidige syndicus.

Het waarborgfonds is, dacht ik, verschillend van een werkingsreserve. Nochtans verklaart de syndicus dat dit waarborgfonds er is om er voor te zorgen dat de syndicus niet in liquiditeitsproblemen komt mochten verschillende eigenaars niet tijdig betalen.

Nochtans was ik er van overtuigd dat dit waarborgfonds er was om te gebruiken wanneer een eigenaar verkoopt en hij de eindafrekening niet kan/wil betalen. De oude eigenaar krijgt het geld terug en de nieuwe eigenaar moet het reserve fonds opnieuw spijzen. Bij onze jaarlijke privatieve afrekenng staat trouwens vermeld wat ons aandeel is in het waarborgfonds. Moet die terugbetaling / nieuwe storting gebeuren via de rekening van de VME of gebeurt de overdracht via de notaris bij de verkoop.

Concreet betekent dit dat het bedrag van dit waarborgfonds niet (of slechts gedeeltelijk) terug te vinden is op onze spaarrekening.

Moet het waarborgfonds dan niet geplaatst worden op de spaarrekening.

Bedankt voor een reactie.

lebragard Vraag beantwoord

Moet het waarborgfonds dan niet geplaatst worden op de spaarrekening.

Neen zou ik niet doen , verrichtingen/transacties op de spaarrekening kan enkel mits toelating van de algemene vergadering .

Waarborgfonds kan op een aparte rekening……

In veel VME’s is dergelijk “waarborgfonds” een gangbare praktijk.

Moet die terugbetaling / nieuwe storting gebeuren via de rekening van de VME of gebeurt de overdracht via de notaris bij de verkoop.

Liefst van al en zo ook wettelijk bepaalt gebeurt de overdracht via de notaris bij verkoop…..

de wet stelt :

  Art. 3.94. Overdracht van een kavel

  § 1. In het vooruitzicht van een rechtshandeling tot overdracht of aanwijzing van het eigendomsrecht op een kavel onder levenden deelt de instrumenterende notaris, eenieder die beroepshalve optreedt als tussenpersoon of de uittredende mede-eigenaar, naargelang het geval, vóór de ondertekening van de overeenkomst of, in voorkomend geval, van het aankoopbod of van de aankoopbelofte, aan de nieuwe mede-eigenaar de volgende inlichtingen en documenten mee, die de syndicus hem op eenvoudig verzoek bezorgt binnen een termijn van vijftien dagen:

ect…….

maw. de syndicus zal het aandeel “waarborgfonds” vermelden zodat de nieuwe eigenaar dit kan vereffenen/betalen.

lebragard Posted new comment

Mag ik daaruit afleiden dat ‘waarborgfonds’ eigenlijk hetzelfde is als ‘Werkingsreserve’ (term die gebruikt wordt in een andere residentie) ?

Hoe men het ook wil noemen maakt niet uit …..de wet bepaalt dat het vermogen van de vereniging van mede-eigenaars minstens bestaat uit een werkkapitaal en een reservekapitaal , zo de syndicus gevolg gevend aan een rechtsgeldig AV beslissing een bedrag als waarborg vraagt en dit terug opvraagt aan de nieuwe koper en men noemt dit het ‘waarborgfonds’ of ‘Werkingsreserve’… maakt niet veel uit , boekhoudkundig moet het wel juist ingeschreven staan.

Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren…

Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!
Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link